Замість пенсії – благодійна допомога: у Мінсоцполітики розповіли, що може статися з виплатами

Автор: Марченко Любов

В Україні пропонують зменшити або взагалі скасувати Єдиний соціальний внесок (ЄСВ), щоби зменшити податкове навантаження на підприємців. Зменшення або, тим більше, скасування ЄСВ призведе до повного скорочення пенсійних виплат. У такому випадку пенсія в усіх буде нижча за мінімальну, або її взагалі скасують, замінивши на благодійну допомогу літнім людям.

Замість пенсії – благодійна допомога: у Мінсоцполітики розповіли, що може статися з виплатами  - today.ua

Такі, геть не райдужні, перспективи змалювала міністр соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв'ю, яке вона дала одному з вітчизняних ЗМІ.

Скоротити або скасувати ЄСВ – неможливо, каже чиновниця. Адже ще до війни, коли українська економіка була у значно кращому стані, Пенсійний фонд не наповнювався лише за рахунок ЄСВ. Його були змушені щороку дотувати з бюджету.

Свого часу, ще за президенства Петра Порошенка, ЄСВ був скорочений з 38% до 22. Таким чином влада намагалася сподобатись підприємцям вивести економіку з тіні і заохотити всіх до сплати податків. Що з того вийшло - загальновідомо. Бюджет Пенсійного фонду України став глибоко дотаційним, а частина підприємців як була в тіні, так і залишилась.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Таким чином, ще до війни, через тіньову зайнятість і через природне скорочення чисельності працездатного населення, в Україні один працюючий громадянин фактично утримував одного пенсіонера.

"У нас до війни було 10 млн застрахованих осіб, які сплачують ЄСВ, і майже 11 млн пенсіонерів, один до одного. Переважна більшість людей декларує невисокі заробітні плати, на рівні мінімальної чи трошки вище. В середньому це є внесок 1,5-2 тис. грн до Пенсійного фонду. Це означає, що кожна людина платить 2 тис. грн сьогоднішньому пенсіонеру, і ми всі хочемо, щоб наші пенсіонери жили краще", - розповіла Оксана Жолнович.

Замість пенсії – благодійна допомога: у Мінсоцполітики розповіли, що може статися з виплатами

Тому ні про яке скорочення ЄСВ мови бути не може, каже чиновниця. Адже в усьому світі при солідарній пенсійній системі пенсія має становити 40% від зарплати. А в такому випадку при нашій кількості трудових ресурсів із кожного працюючого українця мають брати не 22% ЄСВ, як зараз, а 40. Отже, знижувати ЄСВ категорично не можна, каже очільниця Мінсоцполітики.

Якщо ж ЄСВ ще зменшать або взагалі скасують, то держава мусить визнати, що всі бюджетні надходження від ПДФО (податку на доходи фізичних осіб) треба буде віддати на виплати пенсіонерам. Але тоді про будь-які проекти розвитку в державі слід забути.

Є, щоправда,  ще один шлях – найгірший із можливих. У випадку скасування ЄСВ державі слід відверто сказати своїм громадянам, що вона відмовляється від утримання пенсіонерів і залишає їх виживати, хто як зможе.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Люди, котрі пропонують скасувати ЄСВ, мають розуміти й казати, що готові будувати суспільство, яке відмовляється утримувати своїх пенсіонерів, хай вони живуть, як завгодно, на якісь благодійні допомоги, а пенсії ми не будемо платити. Тоді так вийде. Я не думаю, що ми справді хочемо такого рішення", -  висловила свою думку Жолнович.

Нагадаємо, деякі пенсіонери мають право на щомісячну 20%-у надбавку до виплат, які вони отримують.

Головне