Пенсіонери в Україні можуть отримати щомісячну надбавку у 20%: названо умови нарахування

Пенсіонери в Україні можуть отримувати різні види надбавок до щомісячних виплат, у тому числі за наднормативний стаж, за віком та залежно від місця проживання. Зокрема, пенсіонери, які мешкають у гірському населеному пункті, мають 20% надбавки до пенсії. Про це йдеться у законі закон "Про статус гірських населених пунктів в Україні".

Пенсіонери в Україні можуть отримати щомісячну надбавку у 20%: названо умови нарахування - today.ua

На таку ж 20% надбавку можуть розраховувати і пенсіонери-переселенці, які переїхали під час війни в гірські регіони.

Згідно з документом, розмір державних пенсій, стипендій та всіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які набули статусу працюючого, що проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірничого, збільшується на 20%. Працівники та службовці у гірській місцевості отримують 25% надбавки до тарифних ставок та посадових окладів. Пенсіонери в Україні можуть отримати щомісячну надбавку у 20%: названо умови нарахування Щоб після виходу на пенсію отримувати надбавку до виплат, громадяни повинні отримати статус громадянина, що проживає, на території гірського населеного пункту. Їм видадуть відповідне посвідчення, подати заявку на яке можна у Центрах надання адміністративних послуг. Посвідчення надається безкоштовно протягом 30 календарних днів.

Щоб отримувати надбавку пенсії переселенцям, також потрібно мати статус внутрішньо переміщеної особи із зазначенням нового місця проживання та пред'явити її до органів Пенсійного фонду.

Раніше повідомлялося, яка надбавка до пенсії належить за кожен рік наднормативного стажу.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua