В Україні змінилася вартість сала: супермаркети оприлюднили нові цінники наприкінці листопада

В Україні змінилися ціни на сало наприкінці листопада. Станом на 29 листопада, кілограм солоного сала коштує в середньому 258,1 грн, що на 3,17 грн дорожче, ніж у жовтні. При цьому домашнє сало вперше за довгий час почало дешевшати.

В Україні змінилася вартість сала: супермаркети оприлюднили нові цінники наприкінці листопада - today.ua

За даними Мінфіну, кілограм сала в мережі супермаркетів Metro на сьогоднішній день коштує 248,9 грн, у Novus продукт коштуватиме 289 грн/кг, в Auchan – 236,4 грн/кг.

Вартість домашнього сала в жовтні в середньому становила 199 грн за кг, а 29 листопада сало коштує на 10 грн менше – 189 грн за кг.

Востаннє сало дешевшало у серпні, коли у порівнянні з липнем його ціна знизилася із 156,06 грн/кг до 154 грн/кг. До листопада включно продукт лише дорожчав.

В Україні змінилася вартість сала: супермаркети оприлюднили нові цінники наприкінці листопада

Найближчим часом сало та м'ясо в Україні дешевшати не будуть. Це пов'язано з дефіцитом свиней. За словами фермерів, під час війни стали менше спарювати свиноматок і потомство скоротилося. На сьогоднішній день порося вагою 10 кілограм коштує близько 3000 грн, тоді як до війни його вартість була 1200-1500 грн. До того ж попит на свиней упав. Людям немає чим годувати худобу, подорожчала логістика, електроенергія, послуги лабораторій і навіть місця на ринках, куди фермери приїжджають збувати сало та м'ясо.

Попит на сало серед українців високий. Цей продукт може довго зберігатися в морозилці, тому його можна закупити про запас. Вартість кілограма добірного сала на базарах сягає у деяких місцях до 350 грн.

Раніше повідомлялося, як зміняться ціни на картоплю цієї зими.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com