Українцям назвали головні причини подорожчання картоплі взимку: прогнози фермерів

Ціни на картоплю в кінці листопада почали зростати. За словами фермерів, наразі активно продають картоплю ті господарства, які не мають де зберігати врожай. Крім того, пропозиція картоплі на ринку наразі перевищує попит.

Українцям назвали головні причини подорожчання картоплі взимку: прогнози фермерів - today.ua

Прогнозується, що подорожчання картоплі можливе взимку за умови сильних морозів та снігопадів. Традиційно ціни на овоч зростають взимку, починаючи з лютого, коли картопля у сховищах може починати псуватися і її потрібно розпродати. А цього року сховища ще потрібно буде опалювати, а в умовах блекауту це буде складно.

За словами фермерів, ціна на картоплю залежатиме передусім від погоди. Якщо взимку будуть морози та сильні снігопади, то вартість картоплі зростатиме. Раніше лютого цього не має відбутися.

Українцям назвали головні причини подорожчання картоплі взимку: прогнози фермерів

В Європі цього року, навпаки, неврожай картоплі через посуху влітку. Через війну поставок з Україні скоріше за все не буде, і вся українська картопля залишиться для власних потреб. 

Наразі кілограм білої картоплі в середньому коштує 10,33 грн, тоді як місяць тому картопля коштувала 9 грн за кг. Рожева картопля коштує в середньому 10,70 грн за кг.

Раніше повідомлялося, що в Україні може бути дефіцит молока через призупинення роботи молокозаводів.

ДЖЕРЕЛОagrotimes.ua