Українцям розповіли, як продати землю, яка знаходиться в довгостроковій оренді

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці можуть продати навіть ті земельні ділянки, які перебувають у довгостроковій оренді у фермерів або агрохолдингів, оскільки земля по праву належить власнику і він може використовувати її як завгодно. При цьому орендар має переважне право на покупку землі.

Українцям розповіли, як продати землю, яка знаходиться в довгостроковій оренді - today.ua

Процедура продажу землі, яка знаходиться в оренді, вимагає дотримання деяких правил, про які розповіли в Мін'юсті. Зокрема, при наявності переважного права купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення її власник зобов'язаний не пізніше ніж за 2 місяці до дня укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки зареєструвати намір про його продаж в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Якщо продаж здійснюється не на земельних торгах, заява про державну реєстрацію такого наміру подається не пізніше ніж за два місяці нотаріуса, який буде засвідчувати договір купівлі-продажу, разом з проектом такого договору.

Нотаріус зобов'язаний протягом 3 робочих днів повідомити орендаря цінним листом з описом вкладень та повідомленням про вручення або особисто під розписку, про намір власника земельної ділянки продати її, умови продажу та з пропозицією скористатися своїм переважним правом.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

У разі, якщо орендар захоче купити орендовану землю, він повинен протягом 1 місяця з дати отримання відповідного повідомлення від нотаріуса повідомити про своє бажання. Після цього протягом місяця з дня одержання повідомлення від орендаря нотаріус призначає день і час укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки між власником і орендарем. Українцям розповіли, як продати землю, яка знаходиться в довгостроковій оренді Якщо протягом місяця з дня, коли орендар був повідомлений про намір продати земельну ділянку, він не повідомив нотаріуса про своє бажання скористатися переважним правом або відмовився від укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки або не з'явився для укладення такого договору в день і час, призначені нотаріусом, вважається, що він втратив своє переважне право, і власник може продати земельну ділянку до іншої особи.

Згідно з законом орендар також має право передати свою перевагу на покупку землі іншій особі, яка відповідно до закону може набувати у власність таку земельну ділянку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У разі продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення з порушенням переважного права його купівлі суб'єкт переважного права має право пред'явити до суду позов про переведення на нього прав і обов'язків покупця.

Раніше українцям назвали причину, по якій землю краще здавати в оренду, ніж продавати.

Головне