Українцям назвали причину, по якій землю краще здавати в оренду, ніж продавати

Українцям радять не поспішати продавати земельні ділянки до кінця 2021 року, адже їх вартість з кожним місяцем буде зростати. Якщо зараз 1 гектар в середньому коштує близько 35 тис. грн, то через два місяці ця вартість стане на 10-15 тысяч більшою.

Українцям назвали причину, по якій землю краще здавати в оренду, ніж продавати - today.ua

За прогнозом міністра агрополітики Романа Лещенко, до кінця поточного року середня вартість гектару буде близько 50 тис. грн. Він закликає українців не продавати землі, а сдавати їх в оренду, що набагато вигідніше у наш час. Наразі міністр вважає, що українська земля коштує дешевше, ніж мала б, і її вартість буде зростати на 7-10% в рік. Орендна плата, відповідно, також зростатиме.

На сьогоднішній день орендна плата за 1 га землі складає приблизно $200, тобто за 10-15 га можна отримати за рік від $2000 до $3000.

Українцям назвали причину, по якій землю краще здавати в оренду, ніж продавати

Пропозиція на ринку землі наразі менша, ніж попит. Станом на 17 вересня в Україні укладено 17 тисяч 293 угоди з продажу землі сільськогосподарського призначення. Загальна площа цих ділянок сягає 42 тисяч 226 гектарів. Це набагато менше, ніж очікувалося два місяця тому.

Найбільший попит на землю фіксується у Полтавській, Київській, Хмельницькій і Вінницькій областях. Найменше землі українці продали у Чернівецькій області.

Нагадаємо, як дізнатися реальну вартість земельної ділянки до покупки землі.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua