В Україні будуть по-новому проводити поділ житла. Мінрегіон розробив новий порядок поділу житлової нерухомості. З одного боку, він спростить порядок поділу нерухомого майна. З іншого - власники житла, які здають його в оренду, вже не зможуть дробити свої квартири на "нескінченно малі величини", створюючи з однієї квартири два, три, а то й чотири окремі житла для орендарів.
Директор ріелторського об'єднання "Простір" Юлія Курганова розповіла про особливості нового процесу поділу житла, розробленого Мінрегіоном.
Мінрегіон розробив проект постанови з довгою назвою "Порядок визначення технічної можливості поділу, об'єднання об'єкта (об'єктів) нерухомого майна або виділення частки з об'єкта нерухомого майна".
Із введенням цієї постанови в дію, співвласникам житлової нерухомості стане набагато простіше ділити її між собою, тому що постанова передбачає абсолютно чіткі правила поділу житла. Досі, якщо, наприклад, на одну квартиру було кілька спадкоємців, то їм, як правило, доводилося звертатися до суду, щоб розділити спадщину між собою. І найрозумніше, що передбачав суд - це продаж спірної квартири і розподіл грошей від продажу між спадкоємцями.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тепер цього можна буде уникнути і розділити житло самим, не вдаючись до допомоги Феміди.
Постанова "ускладнить життя" орендодавцям, які звикли дробити житло
Полегшуючи співвласникам житла процес його поділу, нова постанова одночасно ускладнить життя власникам нерухомості, які з однієї 3-4-кімнатної квартири легко роблять 4 однокімнатні та "гребуть лопатою" гроші з орендарів.
Порядок поділу житла передбачає не тільки поділ житлоплощі, але й поділ нежитлової площі квартири - зокрема кухні, ванни і санвузла. Тому нескінченно дробити квартиру на однокімнатні тепер не вийде, каже Юлія Курганова.
Нагадаємо, в Києві ціну на житло підігрівають іноземці. Маючи доступ до дешевих кредитів у себе на батьківщині, вони беруть кредити і купують квартири в Україні ще на етапі будівництва. А потім, коли будівництво завершено, перепродують житло вже за дорожчою ціною. Таким чином вони мають на перепродажі квартир до 15% чистого прибутку.