Ціни на житло у Києві різко підскочили: іноземці оптом купують по декілька квартир

Ціни на житло в Києві продовжують рости невпинно. При цьому багато українців дивуються: грошей у людей немає, ковід змусив громадян вивернути кишені, а квартири в столиці розкуповують, немов гарячі пиріжки. Звичайно, такий ажіотажний попит не може не підігрівати ціни на житло.

Ціни на житло у Києві різко підскочили: іноземці оптом купують по декілька квартир  - today.ua

Вартість житла в Києві великою мірою зросла через іноземців, вважає консультант з покупки нерухомості Іван Кудояр. Іноземні громадяни, які мають у себе на батьківщині доступ до дешевих кредитів, беруть у тамтешніх банках гроші в борг і вкладають їх в українську нерухомість ще на етапі її будівництва.

За рік таке житло додасть у ціні мінімум 15-20%. Таким чином, продавши його через рік та повернувши гроші банку, інвестор отримає 10-15% чистого прибутку. Ціни на житло у Києві різко підскочили: іноземці оптом купують по декілька квартир

"В Америці нескладно взяти $ 1 млн кредиту під 3%. Їх потім можна вкласти в київську нерухомість, яка дорожчає на 15-20% по мірі будівництва. А "оптова" скупка квартир інвесторами штовхає ціни до подальшого зростання - покупці ще на етапі фундаменту  "вигрібають" 20-30% найкращих, видових квартир, які вони перепродують трохи дорожче вже на вторинному ринку", - пояснив експерт.

Звичайно, ціни на житло ростуть не лише в Києві, а й у всій Україні. На них впливають подорожчання енергоресурсів, будматеріалів, зростання зарплат. Однак спекулятивна складова, і це особливо помітно в столиці, теж потужна.

Нагадаємо, ціни на житло зростуть ще більше, якщо Верховна Рада проголосує законопроект №5600, в якому передбачене підвищення податків на продаж житла.

ДЖЕРЕЛОhttps://ubr.ua/market/real-estate/inostrantsy-vyhrebajut-luchshie-kvartiry-v-kieve-ekspert-objasnil-udorozhanie-nedvizhimosti-4005119