Українських заробітчан можуть позбавити права на в'їзд до Євросоюзу

Автор: Марченко Любов

Українські заробітчани можуть бути позбавлені права на в'їзд до країн Еросоюзу і, відповідно, можливості знайти собі роботу за кордоном. В основному це стосується наших співгромадян, які працюють в країнах ЄС нелегально.

Українських заробітчан можуть позбавити права на в'їзд до Євросоюзу - today.ua

Багато українців відправляються в Європу за туристичними візами і потім влаштовуються там на роботу. На жаль, ці люди щодня ризикують бути викритими і виселеними з території ЄС. Крім того, у багатьох випадках доведеться заплатити штраф за нелегальну роботу і причому чималий.

В яких випадках заробітчани ризикують потрапити під санкції Євросоюзу, і які санкції передбачені

  • Якщо буде виявлено, що людина в'їхала в країну не за трудовою візою і працює нелегально, її тут же можуть видворити з території ЄС. У деяких випадках, щоправда, може обійтися штрафом. Однак розміри штрафу можуть обчислюватися в кілька тисяч євро. Тому ще незрозуміло, що гірше: екстрадиція чи штраф.
  • Заробітчанина можуть видворити, якщо виявиться, що у нього немає медичної страховки.
  • Приводом для санкцій може стати відсутність реєстрації в органах внутрішніх справ країни, на території якої знаходиться заробітчанин.
  • Несплата штрафів за дрібні порушення правил дорожнього руху також можуть стати приводом до екстрадиції.
  • Порушення правил перетину кордону між країнами-членами ЄС - ще один привід для видворення.

Українських заробітчан можуть позбавити права на в'їзд до Євросоюзу

Які переваги легального працевлаштування за кордоном

При цьому, працюючи на території Польщі або інших країн Євросоюзу легально, заробітчанин, поряд із громадянами цих країн, зобов'язаний платити податки в казну і пенсійні фонди країн, в яких він працює. Звичайно, він позбавляється частини заробітку. Зате при цьому він може працювати, не побоюючись, що його в будь-яку хвилину можуть викрити в порушенні закону і видворити додому.

Популярні зараз

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До того ж, якщо в України є спецугода з країною, де трудиться заробітчанин (а такі угоди є з багатьма країнами ЄС), то йому зарахують легальні відрахування в чужій країні, наприклад, при виході на пенсію. І він зможе отримувати частину пенсії з-за кордону. При цьому, якщо він попрацював за кордоном чимало, то, відповідно, чимала частина його пенсії буде надходити звідти. Причому вона може виявитися набагато вища за українську.

Тому в будь-якому випадку слід прагнути до офіційного працевлаштування за кордоном. Це надійно і, до того ж, вигідно для самих заробітчан.

Головне