У четвертої частини літніх українців пенсія не дотягує до прожиткового мінімуму

В Україні пенсія багатьох громадян не дотягує навіть до скромного показника прожиткового мінімуму. Близько чверті літніх українців отримують виплати, які набагато нижче цього покзателя. Незважаючи на заплановане підвищення пенсій, вони будуть залишатися такими і в найближчі роки.

У четвертої частини літніх українців пенсія не дотягує до прожиткового мінімуму - today.ua

Про це заявив колишній міністр фінансів України Ігор Уманський, який виступив у своєму Telegram-каналі з критикою проекту бюджету на 2022 рік.

В Україні прожитковий мінімум давно став об'єктом жорсткої іронії з боку критиків соціальних програм держави. Цей показник живе окремим життям, яке ніяк не пов'язане з реальними цінами на товари і послуги. Прожити на такі гроші неможливо, вижити - можна постаратися, та й то не факт, що вийде.

І все ж, майже четверта частина українських пенсіонерів отримує виплати нижче прожиткового мінімуму і буде отримувати їх ще, принаймні, до 2024 року, заявив екс-міністр. В Україні обіцяють до 2024 року підвищити мінімальну пенсію з нинішніх 1854 до 2403 гривень. Тим часом, на сьогодні прожитковий мінімум в нашій країні становить 2379 гривень, зауважив Ігор Уманський.

"Тобто, Кабмін прямо говорить, що в найближчі три роки чверть пенсіонерів будуть отримувати менше прожиткового мінімуму (на даний момент - 2379 грн). Ще половина одержувачів пенсії продовжить спроби на цей прожитковий мінімум вижити", - заявив екс-міністр, критикуючи соціальну політику уряду.

У четвертої частини літніх українців пенсія не дотягує до прожиткового мінімуму Тут, правда, слід зауважити, що Ігор Уманський то чи справді не знає, що 2379 - це показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а для непрацездатних він нижчий, то чи свідомо маніпулює цифрами. Для непрацездатних громадян (до яких відносяться і пенсіонери) прожитковий мінімум нині становить 1854 гривні. І відповідно до закону, пенсія не може бути нижчою за прожитковий мінімум для непрацездатних громадян.

Однак суті справи це не змінює, тому що ні на який прожитковий мінімум в Україні реально прожити неможливо. Та й незрозуміло, чому взагалі влада вирішила, що ПМ для літніх людей може бути нижчим, ніж для працездатних. Очевидно, в цьому керуються ще радянськими нормами, коли головною статтею витрат громадян був одяг, а медичне обслуговування для всіх було безкоштовним.

Отже, незважаючи на дрібні неточності в судженнях колишнього чиновника, по суті він має рацію: добра половина літніх українців приречена на жебрацьке напівголодне існування без перспектив на лікування і взагалі без будь-яких перспектив.

Нагадаємо, українцям, які ще не досягли пенсійного віку, радять взагалі не розраховувати на пенсію в старості, а самим починати відкладати гроші про запас.

ДЖЕРЕЛОubr.ua