Ціни на житло: за три середні зарплати можна купити квадратний метр київської квартири

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на те, що ринок житла на початку року майже завмер – немає ані ажіотажного попиту, ані жвавої пропозиції, ціни на житло у столиці продовжуються зростати. Їхнє зростання за рік у середньому склало 16%. Причому вже в січні 2022 р. зростання цін зафіксовано майже в усіх сегментах ринку нерухомості.

Ціни на житло: за три середні зарплати можна купити квадратний метр київської квартири - today.ua

За рік (із січня 2021 року по січень 2022) ціни на житло в Києві зросли в середньому на 16%. У січні 2022 року вартість квадратного метра подорожчала порівняно з грудневою на 3%. Таким чином, у січні нинішнього року середня вартість квадратного метра київської нерухомості становила 39 800 гривень.

Якщо порівняти це із середньою зарплатою в Україні за минулий рік (14 014 грн), то за квадратний метр столичної нерухомості доведеться віддати 2,8 або майже три середні зарплати. Причому, це - якщо розглядати, як об'єкт покупки, квартири економ і комфорт-класу, бо за квадратний метр бізнес-класу і вище доведеться віддати вже в рази більше. Ціни на житло: за три середні зарплати можна купити квадратний метр київської квартири У січні 2022 року ціни на житло змінились в усіх класах. Щоправда, у класах комфорт і делюкс вони трохи знизилися, що, втім, мало вплинуло на значний річний приріст.

Ціни на житло змінились в усіх класах

Економ

В економ-класі середня вартість квадратного метра становить 27 500 гривень. Незважаючи на відносну дешевизну в порівнянні з іншими класами, це все-таки дорівнює майже двом середнім зарплатам. Нинішня вартість квадратного метра на 5% вища за грудневу і на 38% вища, ніж була в січні 2021 року.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Комфорт

У класі комфорт ціна квадратного метра в січні знизилась порівняно із груднем. Нині вона становить 34 400 гривень, і це на 1% нижче від грудневої. Натомість за рік вартість квадратного метра у цьому сегменті зросла на 26%.

Бізнес

Бізнес-клас за січень виріс у ціні на 4%, досягнувши 63 300 гривень. А за рік вартість квадратного метра тут зросла на 24%.

Преміум

У класі преміум січнева вартість квадратного метра підросла до 93 500 гривень і виявилася на 2% вищою за грудневу. А в річному вимірі ціна зросла на 18%.

Делюкс

А ось у класі Делюкс зафіксовано незначне зниження ціни квадратного метра. На сьогодні він коштує "лише" 115 900 гривень. У грудні 2021 квадратний метр у цьому сегменті був на 0,5% дорожчим. А загалом за рік тут ціни зросли на 12%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, найбільше зросли ціни в класі економ – на цілих 38%. Це і не дивно, оскільки всі експерти кажуть, що пересічні покупці житла вже не мають грошей на придбання дорогої нерухомості. Та й ті, хто інвестує в житло, також схиляються до купівлі недорогих квартир, оскільки їх найохочіше винаймають приїжджі.

Нагадаємо, тим часом, забудовники не поспішають зараз продавати житло, притримуючи його до весни. Весною зазвичай ринок житла оживає, і ціни одразу йдуть вгору. Тож сьогоднішні ціни можна вважати транзитними. До літа вони додадуть ще.