Ціни на квартири вже не по кишені більшості українців: чи варто чекати здешевлення на ринку житла

Автор: Марченко Любов

Ціни на квартири в Україні стають дедалі непідйомнішими для більшості громадян. При цьому знизився попит на житло, проте забудовники тримають паузу і не змінюють цін. Але з настанням весни цінова політика на ринку житла має змінитись.

Ціни на квартири вже не по кишені більшості українців: чи варто чекати здешевлення на ринку житла - today.ua

Чи варто українцям чекати на зниження цін на квартири, розповіли представники великих девелоперських компаній, які знають про ситуацію на ринку житла не з чуток. Власне, вони відповіли на питання, які турбують чи не кожного українця.

Ринок житла справді майже стоїть

Це правда, зазначають фахівці. Звичайно, якісь угоди на первинному ринку житла здійснюються, проте загалом говорити про активізацію продажів не доводиться.

Покупці не квапляться віддавати свої кровні – чекають на зниження цін

А це правда лише частково. Покупці (а це переважно люди з грошима, які знають, звідки вони беруться) розуміють, що житло навряд чи дешевшатиме. Проте вони розуміють, що й підвищувати ціни на квартири забудовникам поки що не резон. Тому інвестори взяли паузу, аби краще прицінитися і, не кваплячись, вибрати те, що їм найбільше підходить. Ціни на квартири вже не по кишені більшості українців: чи варто чекати здешевлення на ринку житла

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Забудовники бояться підвищувати ціни на квартири через те, що тоді взагалі їх нікому буде купувати

Це також правда лише частково. Ціни на українському ринку житла справді вже досягли того рівня, коли підвищувати їх начебто нікуди. Але натомість попит на житло залишається, і чималий. Просто зараз це відкладений попит. Тому девелопери можуть собі дозволити ще підвищити ціни на житло. Та, очевидно, йтиметься лише про житло підвищеної комфортності. Його купують не бідні люди, які готові платити за хорошу якість пристойні гроші.

"Зростання вартості житла складе в середньому 3%, але при цьому найбільша цінова динаміка спостерігатиметься в якісних проектах, реалізація яких знаходиться на початкових стадіях будівництва", - вважає співзасновник та керуючий партнер INSPI Development Володимир Семенцов.

Ринок житла чекає ясності у зовнішній політиці

Це дійсно так. Звичайно, зниження продажів на ринку нерухомості – явище сезонне. Однак цього року до нього долучилися ще й побоювання, пов'язані із зовнішньополітичною ситуацією. Але переоцінювати цей фактор не варто. Інвестори – люди прагматичні, які розуміють, що нерухомість при будь-яких політичних віяннях – один із найбільш надійних способів вкладення грошей. Якщо, звичайно, виключити ймовірність прямого влучення снаряда в куплену нерухомість, але сподіватимемось, що у політиків вистачить здорового глузду.

Ціни на квартири все одно доведеться знижувати через те, що вони не підйомні для більшості українців

А ось на це не варто сподіватися. Девелопери вже давно не роблять ставку на жебрака. Інакше їхній бізнес давно би прогорів. На щастя для них, в Україні ще вистачає не бідних людей, які можуть собі дозволити придбати десяток-другий квартир, щоби потім отримувати стабільний прибуток. А ті, хто не має грошей на покупку свого житла, будуть їм цей прибуток приносити, щомісяця "відстібаючи" частину заробітку як плату за оренду житла.

Отож чекаємо на весну. Вона принесе новий сплеск активності на ринку житла та нові ціни на квартири.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Глобально первинний ринок "оживе" у березні-квітні, коли буде реалізовано відкладений за зиму попит. Саме навесні варто очікувати зростання вартості "квадрату" залежно від класу об'єкту, що будується, і рівня попиту в середньому на 3-5%", – резюмував засновник та керуючий партнер групи компаній Concept Group Михайло Підвисоцький.

Нагадаємо, окрім самих українців, в Україні також масово скуповують житло іноземці. Не заради того, щоби жити самим, а задля того, щоб отримувати тут прибуток.

Головне