Ціни на житло зростають: в Україні масово скуповують нерухомість іноземці

У Києві медіанна вартість житла минулого року зросла майже на 20%. На початку 2022 року ринок житла майже зупинився, проте забудовники не панікують. Вони впевнені, що вже незабаром, із настанням весни, обсяг продажу знову почне зростати, і активність ринку відновиться.

Ціни на житло зростають: в Україні масово скуповують нерухомість іноземці - today.ua

Наприкінці 2021-початку 2022 року активність на ринку житла в Україні впала з кількох причин

1.У грудні середня вартість квадратного метра столичного житла становила 1230 доларів. Отже, зарплати українців не встигають за таким стрімким зростанням цін на житло. І тому воно стає просто недоступним для багатьох громадян. Проте сьогодні девелопери вже більше орієнтуються не на тих, хто купує житло для власних потреб, а на тих, хто купує по кілька квартир, щоби здавати їх в оренду. Ціни на житло зростають: в Україні масово скуповують нерухомість іноземці Багато хто з цих покупців зараз переорієнтувався на Туреччину. Там житло дешевше, ніж в Україні. Тому багато європейців, і українців у тому числі, зараз почали скуповувати нерухомість у Туреччині. Тим більше, що там ніхто не питає про походження грошей.

"У Туреччині не запитують, звідки у покупців гроші. Ти можеш привезти $100 тисяч, прийти до забудовника, а останній випише чек про прийняття коштів, не маючи до людини жодних питань", - розповідає радник голови Кредитвесту банку Василь Невмержицький.

2. Ще одна причина падіння активності на ринку житла – геополітична ситуація. Іноземні інвестори, які раніше активно інвестували гроші у житло в Україні, зараз пригальмували скуповування українських квадратних метрів. Перед лицем військової загрози багато хто побоюється вкладати гроші в те, що можна легко втратити.

3.Активність покупців також стримують заяви деяких експертів, які кажуть, що ринок житла в Україні – це роздута бульбашка, яка ось-ось має луснути . Тоді ціни на квадратні метри попрямують униз.

4.Цікаво, що й продавці не квапляться збувати свій товар. Вони якраз упевнені, що ціновому міхуру ще є куди зростати, і незабаром, з першими весняними променями, ціни на житло підуть нагору.

Судячи з попереднього 2021 року, продавці не помиляються у своїх прогнозах. Так, за минулий рік найбільше зросли в ціні однокімнатні квартири – на 29,7%. Двокімнатні стали дорожчими на 16,5%, а трикімнатні навіть подешевшали на 3,8%. Але загалом картини це не змінює: медіанна вартість житла зросла на 19,9%.

Найімовірніше у 2022 році ця тенденція збережеться. Таким чином, покупка житла в Україні стає прерогативою заробітчан, нечисленних не бідних українців та іноземців, які мають гроші.

А для простих українців, які працюють найманими працівниками на батьківщині, власне житло стає дедалі менш доступним.

Нагадаємо, для покупки одного квадратного метра київської квартири потрібно віддати три середні зарплати в Україні.

ДЖЕРЕЛОdelo.ua