Тарифи на тепло: вартість опалення житла зросте на третину в наступному опалювальному сезоні

У прийдешній опалювальний сезон опалення звичайного сільського будинку коштуватиме за ціною мінімальної зарплати з урахуванням податкових відрахувань, а обігрів помешкань у багатоквартирних будинках виросте приблизно на третину.

Тарифи на тепло: вартість опалення житла зросте на третину в наступному опалювальному сезоні - today.ua

До таких висновків прийшли експерти у сфері ЖКГ після нескладних арифметичних розрахунків.

Скільки доведеться платити за обігрів приватного будинку

Власники приватних будинків будуть купувати у свого постачальника газ за ціною, яку той виставив для побутових споживачів. Зокрема, якщо припустити, що це клієнти "Нафтогазу", то вартість газу від постачальника становить 7,96 гривні. Тобто, вона подорожчала фактично на 1 гривню (якщо бути точніше, на 1,1 гривні). При цьому ще не слід забувати про вартість транспортування газу, яка становить близько 2 гривень. Таким чином, ціна кубометра обійдеться споживачам приблизно в 10 гривень.

На опалення звичайного сільського будинку взимку йде близько 400-500 кубометрів газу на місяць. За минулий опалювальний сезон опалення такого будинку коштувало близько 2800 -3000 гривень на місяць. Однак уже в наступному році ці суми піднімуться до 4000 - 5000 гривень. Тобто, місячна вартість опалення простого сільського будинку буде коштувати, як мінімальна зарплата з відрахуваннями.

Тариф на опалення у квартирах стане більше майже на третину

Ще цікавіше історія з тарифами на опалення багатоквартирних будинків, які отримують тепло від підприємств теплокомуненерго. Вже з 1 липня цим підприємствам відпускатимуть газ без ПСО (положення про спеціальні зобов'язання), тобто за ринковими цінами. Причому для них ринкова ціна відрізняється від ціни побутових споживачів. Вже зараз можна припустити, що підприємства теплової комунальної енергетики через це будуть змушені підняти тарифи на тепло приблизно на 30%.

Таким чином, якщо в минулому сезоні за обігрів квартири на 50 квадратних метрів мешканцям доводилося платити близько 2 тисяч гривень, то вже в наступному сезоні подача тепла у цю ж квартиру буде коштувати приблизно 2 700 гривень.

Тарифи на тепло: вартість опалення житла зросте на третину в наступному опалювальному сезоні

Без посередника все було би дешевше

В даному випадку посередником виступає "Нафтогаз", який продає газ постачальникам тепла. Вже з цього року він продаватиме його за ринковою ціною. Звичайно, дуже важко втриматися від спокуси заламати ціну, коли ти на ринку - єдиний продавець. І хоча ринок передбачає, що будуть й інші, скоріш за все, так і залишиться один продавець газу для виробників тепла - "Нафтогаз".

"НАК" Нафтогаз України "не контролюється державою, а" був і залишається річчю в собі ", - говорить співзасновник Фонду енергетичних стратегій (ФЕС) Юрій Корольчук.

Маючи практично монопольний доступ до газу вітчизняного видобутку, "Нафтогаз" закуповує український газ по 2,8 грн за кубометр і перепродує його вже по 7,96 та вище.

"Можна було би безпосередньо продавати", - висловлює Корольчук сміливу ідею щодо усунення "Нафтогазу" як посередника, в кишенях якого осідає левова частка виручки.

Втім, це - не більше ніж мрії багатьох учасників газового ринку. Позиції "Нафтогазу" міцні і непорушні. Тому в майбутньому опалювальному сезоні, коли руки у "Нафтогазу" не будуть зв'язані ніякими фіксованими тарифами, він зможе, нарешті, встановити свою ціну для виробників тепла. Ця ціна змусить їх, у свою чергу, підняти тарифи на тепло.

"Через повну відсутності ринку і в зв'язку зі 100% монополізацією "Нафтогазом" джерела газу українського видобутку, ціна на газ для ТКЕ і для населення буде визначатися виключно бажаннями самого монополіста -" Нафтогазом ", - говорить експерт у сфері енергетики та ЖКГ Марія Яковлєва.

За її словами "монополію нічого, крім своїх захмарних зарплат і премій, не цікавить". Тому на низьку ціну розраховувати не доводиться.

Криза неплатежів за комуналку посилиться

Багато людей вже зараз реально не в силах платити за комуналку. А з ростом цін не зможуть і поготів. Тому всі експерти пророкують зростання заборгованості по комуналці.

"Це станеться на тлі завищених європейських цін на енергоносії і повної відсутності європейських зарплат і пенсій", - говорить Марія Яковлєва.

Правда, зараз влада вже стала вдаватися до радикальних способів "вибивання боргів". Боржникам заарештовують банківські рахунки, в тому числі на картках для виплат зарплат і пенсій. Тому не виключено, що для того, аби взимку розраховуватися за тарифами за тепло і газ, українцям доведеться брати кредити в банках, а потім влітку їх повертати.

Нагадаємо, між виробниками електроенергії і її споживачами зник один посередник. Але поки на тариф на електроенергію це ніяк не вплинуло.

ДЖЕРЕЛОubr
Біткоїн відновлюється, однак інвесторам святкувати поки рано
Біткоїн відновлюється. Після оглушливого півторамісячного падіння і декількох безуспішних спроб рвонути вгору, головна криптовалюта почала впевнене сх...
Фахівці розповіли, що буде в Україні з ціною на землю
Українські агровиробники не квапляться скуповувати землю. У найближчі роки ринок землі в Україні не буде жвавим, а ціна на землю, якщо і буде рости, т...
Новий податок на землю: українців зобов'яжуть платити за земельні ділянки
Уряд придумав для українців ще один податок на землю. Цим мінімальним податковим зобов'язанням обкладатимуться земельні ділянки дачних і садових коопе...
Помер Григорій Чапкіс: що відомо про хворобу знаменитого хореографа
Український хореограф Григорій Чапкіс, беззмінний суддя багатьох сезонів шоу “Танці з зірками“ помер у неділю, 13 червня, в Київській міській клінічні...
ПриватБанк порадував своїх клієнтів безкоштовним кіно
ПриватБанк повідомив новину своїм клієнтам, яка потішила усіх власників карти Visa. При певних умовах вони отримають необмежений та абсолютно безкошто...