Річний тариф на газ: скільки і як доведеться платити з 1 травня

Газ за фіксованим тарифом 6,99 гривні за кубометр українці матимуть до кінця березня. У квітні вступить в дію ринковий тариф на газ. А з травня всіх побутових споживачів обіцяють перевести на річний тариф. Він може виявитися набагато вищим, ніж той, який у нас є зараз.

Річний тариф на газ: скільки і як доведеться платити з 1 травня - today.ua

Продавати газ за дешевшим тарифом зможе лише компанія "Нафтогаз". Не тому, що нею керують суцільні філантропи, а тому що у неї єдиної є доступ до дешевого газу українського видобутку. Всім іншим постачальникам доведеться закуповувати для продажу дорожчий газ. І, природно, щоби не "вилетіти в трубу", постачальники будуть змушені продавати блакитне паливо зі своєю націнкою.

Правда, глава Міненерго Юрій Вітренко намагається змусити "Нафтогаз" поділитися з іншими постачальниками українським газом, проте чи вдасться йому ця затія, поки не відомо. Хоча Вітренко і керує міністерством, однак його колишній патрон Андрій Коболєв теж не в тім'я битий.

Експерти підрахували, у скільки може обійтися річний тариф на газ

"Ціна газу в рамках річного контракту у багатьох постачальників, швидше за все, виявиться вище позначки в 6,99, що викличе нову хвилю невдоволення", - прогнозує голова правління Асоціації постачальників енергоресурсів Євген Нацвін-Степанов.

Річний тариф на газ: скільки і як доведеться платити з 1 травня Передумови для такого прогнозу вже є. Наприклад, 2 березня на Українській енергетичній біржі продавали газ на травень за ціною 7100-7200 грн/тис.кубометрів.

До цієї ціни слід додати витрати на транспортування газу магістральними газопроводами (164 грн/тис. куб.м) і заробіток постачальника (500-600 грн/тис. куб.м). У підсумку вийде 7 864 грн/тис.кубометрів, тобто по 7,86 грн/кубометр.

Звісно, ціна у зимові місяці може виявитися вище цієї. Однак вище вона буде не більше 3-4 місяців на рік. Решту часу - вона буде або нижчою, або набагато нижчою. У найтепліші літні місяці ринковий тариф на газ може опуститися до 4-5 гривень/кубометр. Навряд чи це сподобається споживачам.

Звичайно, на літо вони можуть "втекти" на місячні тарифи, а потім знову до осені повернутися на річний, проте повернутися на той річний тариф, що був в травні, вони вже не зможуть. Їм доведеться повертатися на новий річний, який буде ще вище травневого.

ДЖЕРЕЛОubr.ua