Річний тариф на газ: кому він буде вигідний

Вже з 1 травня всіх українських побутових споживачів мають намір перевести на річний тариф на газ. У кожного постачальника газу він буде свій, але протягом року, з 1 травня 2021 по 30 квітня 2022, він не буде змінюватися. Однак не всім споживачам така стабільність може бути вигідна.

Річний тариф на газ: кому він буде вигідний - today.ua

Річний тариф може виявитися вигідним для тих українців, які самі опалюють газом свої будинки. Для тих же, хто використовує газ лише для приготування їжі, він може виявитися не вигідним зовсім.

Введення річного тарифу на газ анонсував на своїй прес-конференції прем'єр Денис Шмигаль. Логіка уряду зрозуміла: люди не повинні щомісяця пити корвалол через стрибки ціни на енергоресурс.

"Не повинно бути шоків, стресів для населення. Де в Європі видно, що населення щомісяця аналізує, який постачальник дає дешевшу ціну на газ, чи вистачить зарплати, щоб розрахуватися за опалення взимку? .. Тому ми впроваджуємо річний продукт", - пояснив Шмигаль.

Глава Кабміну також вважає, що приблизну ціну на газ у прийдешньому опалювальному сезоні можна визначити за форвардними контрактами, які вже зараз укладають деякі постачальники газу на ринках Європи.

Однак чи всім потрібен річний тариф на газ, і чи для всіх він буде вигідний?

Перейти з річного тарифу на газ на місячні тарифи, звичайно, можна буде. Ніхто нікого не буде утримувати силою. Але при цьому влада ще не вирішила, чи можна буде потім повернутися на річний тариф. За одним із пропонованих варіантів, повернутися можна буде. За іншим - лише через 12 місяців.

Проте у будь-якому випадку, якщо навіть дозволять повернутися на річний тариф на газ, то для "блудних дітей", які влітку побігали за дешевими тарифами і вирішили на осінь повернутися, вартість річного тарифу на газ вже не буде такою, як у травні, а набагато вищою.

А якщо ще згадати, що щоразу при переході з одного тарифу на інший все це потрібно оформляти документально, то навряд чи знайдеться багато охочих часто міняти постачальників і тарифні плани. Річний тариф на газ: кому він буде вигідний

Кому річний тариф на газ буде вигідний

Вигідним він може виявитися для жителів будинків, які самі опалюють свої житла газом. Знаючи свої минулорічні витрати газу в період опалювального сезону, вони можуть приблизно прогнозувати, скільки грошей їм потрібно відкласти на прийдешню зиму, щоб не животіти в холоді. Оплата за таким тарифом, до речі, може виявитися вельми недешевою. Але зате вона буде більш-менш прогнозованою.

При цьому таким споживачам, можливо, вигідніше було би платити за газ рівними частинами щомісяця. Звичайно, для літа така плата буде занадто високою, зате і взимку вона буде такою самою. Але такий варіант малоймовірний. Уряд усе ж більше схиляється до щомісячної оплати за фактом споживання газу, але за фіксованою річний ціною.

Кому не варто триматися за річний тариф

Тим, хто не опалюється газом, річний тариф на газ однозначно не вигідний. Їхні витрати газу не так вже й великі, а тому оплата за газ навіть за зимовими тарифами не буде критичною для сімейного бюджету. Влітку ж вони можуть чимало заощадити за рахунок невисоких літніх тарифів. Тому таким споживачам, очевидно, буде вигідніше відмовитися від річного тарифу.

При цьому високі тарифи на газ все рано наздоженуть таких споживачів, коли доведеться платити за тепло. Адже, якщо для підприємств теплокомуненерго ніяк не обмежать тарифи на газ, то взимку вони виставлять своїм споживачам непідйомні платіжки. І тоді жителі будинків з індивідуальним газовим опаленням виявляться в набагато вигіднішому становищі ніж ті, чиї будинки опалюються централізовано.

Нагадаємо, поки в Україні діють фіксовані тарифи на тепло і гарячу воду. Але так триватиме лише до закінчення опалювального сезону. За якою ціною будуть далі відпускати газ підприємствам теплокомуненерго, і які тарифи на газ вони закладатимуть у вартість гігакалорії, поки не відомо.

ДЖЕРЕЛОglavcom
ЗАЗ реанімувався: завод нарощує обсяги збирання автомобілів та освоює нові програми
Лідер українського автопрому - Запорізький автомобілебудівний завод стрімко виходить ыз коми, в якій він перебував кілька років. Відродивши виробничу ...
ПриватБанк та Ощадбанк підозрюють у монопольній змові
Антимонопольний комітет (АК) зайнявся вивченням платежів, які стягують ПриватБанк та Ощадбанк за свої послуги за безготівковим розрахунком покупців у ...
На тлі загального здорожчання в Україні стрімко дешевшає популярний овоч для салату
Незважаючи на суцільну продуктову дорожнечу, в Україні почав дешевшати популярний овоч для салату. Одні спеціалісти продовольчого ринку кажуть, що це ...
Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців
Роботодавці України розкрили свої плани на найближчий рік: вони планують скорочення персоналу і підвищення зарплати для працівників, які залишаться. Т...
Українцям розповіли, що може спровокувати зниження цін на газ найближчим часом
Ситуація з тарифами на газ в Україні незабаром може докорінно змінитися. Ціни на блакитне паливо будуть залежати від поведінки самих українців, які за...