Багато українців, які змінили постачальника газу, скаржаться на те, що залишилися без субсидій. Людям пояснили, що зміна постачальника газу може впливати лише на розмір виплат, а не на їхню наявність. Водночас, клієнтам розтлумачили, куди поділися їхні субсидії.
Клієнти, які перейшли на обслуговування в компанію "Нафтогаз" від своїх облгазів, помітили, що розмір субсидій на газ у них став меншим. Втім, як зазначають самі ж клієнти, провини "Нафтогазу" в тому немає, як немає і взагалі нічиєї провини. Просто плата за газ у "Нафтогазу" нижча, і цілком природно, що людям при цьому зменшили розмір допомоги.
Однак при цьому деякі клієнти скаржаться, що в березні зовсім не отримали субсидії. Люди не знають, в чім причина, і кому йти скаржитися.
"Я перейшла в Нафтогаз 11 січня. У лютому мені субсидію дали, а в березні немає. Підкажіть, будь ласка, що мені робити?", - запитує одна з клієнток.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У коментарях їй роз'яснили, що потрібно йти з'ясовувати це питання до органів соцзахисту, адже постачальники газу ніякого стосунку до субсидій не мають. Та, очевидно, у жінки забрали субсидію через те, що в попередньому місяці її нараховували за цінами старого постачальника, у якого вартість газу була вищою, а тепер перерахували і зняли різницю. Таким чином, жінка в березні залишилася взагалі без виплати. Крім того, багатьом субсидію за січень взагалі рахували не за фіксованим тарифом на газ, а за ринковою вартістю. Та, оскільки потім заднім числом вартість газу знизили, то за лютий просто зробили перерахунок, зменшивши розмір субсидії на величину переплати. Таким чином, деякі клієнти взагалі не отримали в березні ні копійки субсидії.
"У лютому багато субсидії дали не тільки вам, в березні субсидії зменшили плюс відняли щось зайве, що заплатили за січень в лютому, тому нічого не залишилося (газ за січень на субсидію рахували за 9.99)", - роз'яснили стурбованим споживачам газу.
При цьому споживачам також нагадали, що Мінсоцполітики максимально спростило для субсідіантов процедуру переходу від одного постачальника до іншого. Не потрібно писати ніяких додаткових заяв і ходити в органи соцзахисту. Просто в заявці на приєднання до іншого постачальника клієнт повинен вказати, що він є одержувачем субсидії. А далі все вже відбувається без його участі.
Постачальник газу зв'язується з відповідним органом соціального захисту та дає йому щомісяця відомості щодо кількості спожитого газу, а також про вартість тарифу на газ.
"Якщо у споживача виникли питання по нарахуванню пільг, для їхнього вирішення він може звернутися до свого управління соцзахисту. Перевірити наявність пільгової категорії можна в особистому кабінеті на сайті ДК "Нафтогаз України" gas.ua або в чат-боті GASUA в Viber і Telegram" , - інформував споживачів представник ПроГаз.
Нагадаємо, про те, що в лютому розмір субсидії буде меншим, повідомляв ще прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він заявив, що виплати зменшилися через зниження тарифу на газ.