У лютому українці отримають менше субсидій на оплату комуналки, - Шмигаль

У лютому субсидії на оплату комуналки будуть скорочені у порівнянні з січнем. Про це повідомив в ході "години запитань до уряду" прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

У лютому українці отримають менше субсидій на оплату комуналки, - Шмигаль - today.ua

Глава уряду пояснює це тим, що в лютому громадяни України менше витратять на оплату комуналки, ніж у січні.

В січні на виплату субсидій з бюджету було витрачено близько 5 мільярдів гривень, каже Денис Шмигаль. Однак уже в лютому ця сума буде значно менше. Шмигаль каже, що це пов'язано зі зменшенням вартості газу.

"Тому очікується, що загальна потреба в коштах у цьому місяці складе на 1,5-2 мільярда гривень менше, ніж вимагала того сума за січень", - говорить прем'єр-міністр.

У лютому українці отримають менше субсидій на оплату комуналки, - Шмигаль При цьому Денис Шмигаль нагадав що зараз отримують субсидії на оплату комунальних послуг близько 3 мільйонів українців. У порівнянні з минулим роком чисельність одержувачів субсидій скоротилася.

Разом з тим Денис Шмигаль розповів, що вже незабаром українцям запропонують нові тарифи на газ. Фіксовані тарифи на доставку і на розподіл газу, які зараз встановлені урядом на рівні 6,99 та 1,79 гривень за кубометр, із завершенням опалювального сезону перестануть діяти, і тарифоутворення повернеться до ринкового механізму.

Разом із тим, в українців буде можливість і далі купувати газ за фіксованим тарифом, якщо вони перейдуть на тарифний план "річний". Шмигаль каже, що до літа постачальники газу мають визначитися з річними тарифами на газ, щоби споживачі мали можливість зорієнтуватися, що їм вигідніше.

ДЖЕРЕЛОfbc.ua