У бюджеті 2022 року на фінансування різноманітних соціальних програм передбачено 319,2 млрд гривень. З цієї суми 200,6 млрд. підуть на збільшення до пенсій. Наступного року наймасштабнішим підвищенням пенсій буде березнева індексація. Крім того, виплати пенсіонерам зростуть ще за рахунок інших планових підвищень.
У Мінсоцполітики кажуть, що із цієї суми також буде підвищено виплати військовим пенсіонерам.
Наступного року підвищать також виплати ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які мають інвалідність. Для соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, у бюджеті передбачено майже 3 мільярди гривень.
Крім того, вікову лінійку пенсіонерів, які одержують щомісячні доплати до пенсій, розширять за рахунок громадян віком від 70 до 75 років. Для тих, які мають достатню кількість років страхового стажу, мінімальну пенсію збільшать до 3000 гривень. Таким чином, чисельність пенсіонерів, які отримують доплати до пенсій, зросте ще на півтора мільйона людей.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У бюджеті наступного року також вперше передбачили 50 млн гривень на підготовку до запровадження накопичувальної пенсії. В уряді все ж таки сподіваються, що наступного року парламент ухвалить закон про накопичувальну пенсію. Чиновники вважають, що іншого виходу для України немає.
При цьому навіть МВФ, відомий своїм прагматичним підходом до різноманітних соціальних програм, попереджає, що Україна поки що не готова до впровадження накопичувальної пенсії. У нашій країні немає ринку інвестицій та цінних паперів, в які можна було би вигідно вкладати накопичення громадян. А якщо цього не буде, то накопичені гроші просто до старості знеціняться і нічого не коштуватимуть. До того ж, формувати накопичувальну пенсію за рахунок скорочення надходжень до солідарного Пенсійного фонду також не можна, вважають у МВФ.