МВФ назвав умову впровадження накопичувальної пенсії в Україні

У Міжнародному валютному фонді вважають, що запроваджувати систему накопичувальних пенсій не можна на шкоду існуючій солідарній системі.

МВФ назвав умову впровадження накопичувальної пенсії в Україні - today.ua

Ця умова зазначена в Меморандумі, підписаному урядом України та МВФ.

У МВФ вважають, що, оскільки в Україні сьогодні дуже низькі пенсійні виплати, запровадження накопичувальної пенсії навряд чи зможе переламати ситуацію та кардинально змінити її. Особливо, якщо накопичення громадян інвестуватимуть у державні облігації. У них надто низька прибутковість.

Тому в Міжнародному валютному фонді вважають, що інвестувати кошти із накопичувальних пенсій потрібно буде в якесь нове джерело, яке допоможе їх зберегти та примножити.

МВФ назвав умову впровадження накопичувальної пенсії в Україні При цьому у МВФ застерегли український уряд від створення нової пенсійної системи "на кістках" старої. Тобто, вже існуючу солідарну систему потрібно зберегти за будь-яку ціну, вважають у МВФ. І вона не повинна зазнати жодних збитків через формування накопичувальної пенсії.

"Що найважливіше, накопичувальний другий рівень слід запроваджувати лише за наявності відповідних попередніх умов. Він може фінансуватися за рахунок нових ресурсів, але в будь-якому випадку не повинен призводити до скорочення ресурсів, що виділяються на перший рівень", - йдеться в меморандумі.

При цьому багато українців, особливо з-поміж громадян пенсійного чи передпенсійного віку, побоюються, що запровадження системи накопичувальних пенсій "поставить хрест" на їхніх, і без того мізерних, виплатах з Пенсійного фонду.

Проте, як стверджує голова Мінсоцполітики Марина Лазебна, відсотки, які недоотримає солідарний Пенсійний фонд через відрахування до накопичувальних фондів, компенсують із бюджету.

ДЖЕРЕЛОfakty.com.ua