В Україні через локдаун можуть змінитися ціни на житло. Зміни відбудуться не у всіх сегментах, але в деяких ціни можуть бути переглянуті на 10%. При цьому деякі покупці квартир можуть бути у виграші.
Такий прогноз щодо найближчих перспектив ринку житла в Україні зробив глава Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) Юрій Піта.
На думку експерта, якщо в Україні буде введено локдаун, то ринок житла може відчутно просісти. Попит на нерухомість може впасти на 50-60%. Однак при цьому забудовники не будуть знижувати ціни на житло, адже локдаун не може тривати вічно. Вони просто почекають, коли покупці повернуться на ринок і почнуть знову купувати житло.
При цьому є один сегмент будівництва, в якому все ж може відбутися зниження цін на квартири. Піта прогнозує, що девелопери можуть знизити ціни на житло за умови відразу повної оплати вартості квартири. В інших сегментах забудовники не знижуватитуь цін, але й навряд чи зважаться їх підвищувати, що також є непоганий звісткою для потенційних покупців, які вже не встигають стежити за переписуванням цінників на ринку житла.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Через введення різних обмежень, на період локдауну будівництво може взагалі зупинитися. Потім знадобиться якийсь час, щоби знову запустити процес. Загалом, якщо будівництво заморозять на 1,5-2 місяці, то потім здача готового об'єкта затримається, як мінімум, на 2-3 місяці.
Крім того, через відсутність інвестицій у будівництво, 20-30% об'єктів можуть бути заморожені не тільки через локдауна, а й через брак грошей.
При цьому продовження будівництва навіть під час локдауна, буде хорошим сигналом для покупців. Вони бачитимуть, що у забудовника є гроші, і обіцяне житло буде готове вчасно.
Нагадаємо, деякі експерти вважають, що ціни на житло неминуче будуть рости через дорожнечу енергоресурсів. Адже вартість будматеріалів багато в чому залежить від вартості газу та інших джерел енергії.