Ціни на житло зміняться через зростання тарифів на газ: первинний ринок чекає чергове подорожчання

В Україні ціни на житло знову можуть вирости. Цього разу причиною зростання може стати ціна на газ. Адже вартість газу і взагалі енергоносіїв є суттєвою частиною собівартості будівельних матеріалів. Тому свої зрослі витрати забудовники будуть додавати до вартості квартир на первинному ринку.

Ціни на житло зміняться через зростання тарифів на газ: первинний ринок чекає чергове подорожчання - today.ua

"Зростання ціни на газ вплине на підвищення собівартості багатьох споживчих товарів. Девелопери будуть реагувати схожим чином, тому подорожчання не уникнути", - говорить СЕО девелоперської компанії ENSO Раміль Мехтієв.

До того ж зараз будівельна галузь відчуває нестачу будівельних матеріалів. Дефіцит у сукупності з ростом витрат на виробництво неминуче спричинять збільшення вартості будівельних матеріалів. Ну, а оскільки попит на нерухомість зараз непоганий, то й забудовники будуть намагатися собі ні в чому не відмовляти, закладаючи в ціни на житло не тільки збільшену собівартість будматеріалів, а й свої побажання по надприбутках. Ціни на житло зміняться через зростання тарифів на газ: первинний ринок чекає чергове подорожчання

"У найближчому майбутньому ми, швидше за все, зіткнемося з бажанням постачальників не просто компенсувати виробничі витрати, а закласти можливість отримання додаткового прибутку, адже обстановка на ринку та інформаційний фон сприяють цьому", - прогнозує експерт.

Знаючи, що житло буде дорожчати, активізуються, в свою чергу, і покупці нерухомості. Таким чином, цикл замкнеться: покупці будуть розігрівати ринок, боячись подальшого підвищення цін на житло, а ціни будуть рости через те, що є купівельний попит.

Нагадаємо, ціни на житло ростуть не тільки в столиці, а й в усіх регіонах. По регіонах вартість житла зросла за рік від 4 до 15%. Дорожчають квартири не тільки на первинному ринку, але й на вторинному.

ДЖЕРЕЛОubr.ua