Річний тариф на газ буде вигідніше, ніж місячний

Автор: Марченко Любов

Річний тариф на газ, скоріш за все, дешевим не буде. Однак він, усе ж, буде вигідніше місячного тарифу. В цьому намагаються переконати українців, як компанії-постачальники газу, так і багато експертів газового ринку.

Річний тариф на газ буде вигідніше, ніж місячний - today.ua

Зокрема, свій голос "у скарбничку" річного тарифу додала координатор енергетичних програм громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко. Річні тарифи на газ будуть більш зручними і вигідними для українців, ніж місячні, вважає вона.

До такого висновку Тетяну Бойко підштовхнула ситуація з цінами на ринку газу, яка в цьому році складається не на користь споживача. "Літні" ціни на газ все ніяк в Європі не встановляться, попри те, що на всьому континенті вже панує весна. У минулому році на цю пору ціна газу на європейських хабах вже знижувалася.

"Швидше за все, не буде падіння ціни, і уряд вирішив зробити обов'язковими річні пакети", - говорить експерт.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Річний тариф на газ буде вигідніше, ніж місячний Принципова різниця ціноутворення нинішнього року і торішнього в тому, що в минулому році клієнтам за замовчуванням пропонувалися місячні тарифи, з яких вони могли перейти на річний. А цьогоріч навпаки: усіх споживачів переводять за замовчуванням на річний тариф на газ, а вже потім вони можуть обрати для себе місячні.

Тетяна Бойко також пояснює, чому в минулому році місячний тариф був більш популярним. За підсумками 2019 року річний тариф виявився невигідним. Тому більшість українців у 2020 віддали перевагу місячному. Але згодом вийшло, що якраз в 2020 річний тариф на газ виявився дуже зручним. Тому ті, хто його обрав, не прогадали.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Правда, цьогоріч навряд чи постачальники запропонують споживачам такі вигідні річні тарифи, як в 2020. У минулому році річна пропозиція формувалася наприкінці літа на тлі дешевих літніх цін, а в цьому році вона буде сформована в квітні, коли ціни на газ все ще залишаються високими.

Тому деякі експерти кажуть, що вигідніше для споживачів було би залишити всіх на літо на місячних тарифах і запропонувати їм річний лише у серпні. Але, не завжди вигода покупців збігається з вигодою продавців.