Річні тарифи на газ можуть штучно завищити

Автор: Марченко Любов

Річні тарифи на газ, які вже у травні запропонують українцям, можуть бути штучно завищені. Якби уряд на кілька місяців зсунув термін впровадження річних тарифів, вони могли би бути набагато нижчими.

Річні тарифи на газ можуть штучно завищити - today.ua

Свої пропозиції щодо річних тарифів на газ компанії-постачальники мають представити до 25 квітня. Саме в цій даті закладений ризик формування більш високих річних тарифів, ніж вони могли би бути. Такі міркування висловила координатор житлових програм мережі ОПОРА Тетяна Бойко.

У квітні газ на ринку ще буде дорогим, тим більше, що затяжна зима, яка весь березень ніяк не відступає, не дасть завершити опалювальний сезон раніше середини квітня. А отже, попит на газ буде високим, і його ціна не буде падати.

Зазвичай вигідні для споживачів ціни з'являються ближче до літа. Саме тоді тариф на газ відчутно падає вдвічі, а то і в більше разів. Тому ОПОРА закликає Кабмін переглянути проект постанови, і за можливості відсунути дату запровадження річних тарифів на газ.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

"Незважаючи на очевидну зручність для споживача, яка полягає в прогнозованості витрат на послугу, це рішення може призвести до підвищення кінцевої ціни та спотворення конкуренції на ринку", - говорять фахівці.

Річні тарифи на газ можуть штучно завищити Тому доцільніше було би ввести річні тарифи ближче до опалювального сезону, оскільки влітку постачальники могли би закупити газ за дешевими цінами. І тоді вони вже формували б свою річну пропозицію, не закладаючи в неї елемент ризику "пролетіти" за цінами.

Крім того, енергетичний експерт Геннадій Рябцев говорить, що річні тарифи на газ будуть також залежати від того, чи залишать споживачам право користуватися місячними тарифами, або всіх примусово переведуть на річні. Якщо місячних тарифів не буде, то постачальники зможуть штучно завищити річний тариф, оскільки йому не буде альтернативи.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому джерела з Кабміну інсайдять, що річні тарифи на газ навряд чи будуть вищими нинішньої фіксованої ціни по 6,99, однак вони могли би бути і набагато нижчими - аж до 4 гривень за кубометр.

Нагадаємо, компанія "Нафтогаз" поки відмовилася називати свій тариф на квітень. В "Нафтогазі" відповіли, що він буде залежати від цін на ринку.