Українців попередили про стрибок цін на продукти: чим треба запастись перед Великоднем

В Україні очікується новий стрибок цін на продукти. Вони подорожчають перед Великоднем на 15%. Названо асортиментні позиції, якими потрібно запастися наприкінці березня та на початку квітня.

Українців попередили про стрибок цін на продукти: чим треба запастись перед Великоднем - today.ua

Православний Великдень у 2023 році відзначатиметься 16 квітня, а католицький – 9 квітня. Продукти традиційно дорожчають перед святами, і цей рік не стане винятком. Економіст Олег Пендзин спрогнозував ситуацію на ринку.

На скільки подорожчають продукти в Україні 

За даними експерта, продукти не подорожчають так сильно, як після оголошення воєнного стану в країні. Однак очікується підвищення цін на популярні товари. Максимально зросте вартість яєць, м'яса, сметани, молочної продукції, зокрема масла, та ранніх овочів. Українцям порадили зробити запаси, щоб заощадити у квітні.

Аналітики нагадали, як минулої весни продукти рекордно подорожчали перед Великоднем – на 50 та 100%. Причиною стали бойові дії на території нашої країни та різке падіння економіки.

Пензін зазначив, що у виробників буде спокуса підняти ціни, але ніхто в наші дні не платитиме по 150 гривень за десяток яєць або 200 гривень за кілограм помідорів.

"Бо немає таких грошей у людей", - зазначив експерт.

За словами економіста, продукти у "Великодній сезон" зростуть на 10-15%. Тому є сенс купити деякі товари тривалого зберігання вже зараз, не чекаючи на зліт цін.

Раніше завідувач відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Інна Сало прокоментувала подорожчання овочів та фруктів. Вона пов'язала підвищення вартості з сезонним фактором та Великим постом, у який збільшується попит на їжу рослинного походження.

Нагадаємо, що в Україні вже рекордно дорожчала соняшникова олія. Виробники спрогнозували подальше зростання цін на товар.