В Україні рекордно подорожчала олія: виробники прогнозують подальше зростання цін на продукт

Олія в Україні стрімко дорожчає, і найближчим часом вартість продукту зросте ще більше. Це не пов'язано з наближенням великодніх свят. Справа в тому, що Україна експортує все більше соняшника. Виробники продукту попередили, що зростання цін на олію може призвести до нарощування ще більшого експорту насіння.

В Україні рекордно подорожчала олія: виробники прогнозують подальше зростання цін на продукт - today.ua

Ціни на соняшникову олію в Україні

У березні вартість пляшки рафінованої соняшникової олії "Олейна" зросла на 60 копійок, у порівнянні з попереднім місяцем.

За даними Мінфіну, 850 мл рафінованої олії "Олейна" коштує в середньому 63,32 грн. У лютому це масло коштувало в середньому 62,72 грн за 850 мл.

Якщо порівнювати по супермаркетах, то найдешевше соняшникову олію "Олейна" українці можуть купити в Auchan – по 57,90 грн за 850 мл. Найдорожче олія продається в Megamarket – 71,90 грн.

В Україні рекордно подорожчала олія: виробники прогнозують подальше зростання цін на продукт

Рафінована олія виробника "Щедрий Дар" подешевшала наприкінці березня на 52 коп. Воно коштує дорожче за "Олейни" - в середньому 66,50 грн за 850 мл.

Востаннє ціна на "Олейну" суттєво зросла у червні 2022 року, коли олія подорожчала з 58,5 до 62,73 грн. Соняшникова олія "Щедрий Дар" востаннє підскочила у ціні у травні минулого року - з 54,26 грн до 61,52 грн.

Раніше повідомлялося, що в Україні почали стрімко зростати ціни на муку.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua