Українські фермери змушені платити подвійну плату за оренду землі, яку вони використовують. Через це для багатьох із них фінансове навантаження виявилось надто важким, і в них виникли борги. Через таку правову колізію багато фермерських господарств можуть припинити свою діяльність, і держава може втратити велику частку своїх годувальників.
Спілка українських підприємців (СУП) просить владу якомога швидше вирішити цю проблему та внести поправки до земельного законодавства, які зняли би з фермерів подвійне фінансове навантаження. СУП направила свої пропозиції щодо законодавчих змін Голові Комітету Верховної ради України з питань фінансів, податкової і митної політики Данилу Гетманцеву.
У зверненні СУП зазначається, що на сьогодні в Україні діє понад 48 тисяч фермерських господарств, які виробляють понад 10% валового сільськогосподарського продукту. Отже, фермери – потужний пласт виробників, які потребують державної підтримки, зокрема, й законодавчої.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Відповідно до закону, фермери мають сплачувати орендну плату за землю і фіксований податок. Водночас податкова служба вважає, що орендну плату має сплачувати той, хто визначений в договорі як орендар, тобто ФОП.
"Фактичне використання землі через фермерське господарство не змінює статус ФОП як орендаря земельної ділянки та не звільняє його від обов’язку сплачувати орендну плату за її користування. Таким чином, орендна плата нараховується двічі — і від юридичної особи (фермерське господарство) і від фізичної", - йдеться у зверненні.
Отже, СУП пропонує усунути цю законодавчу колізію. Для цього слід передбачити в земельному законодавстві автоматичну заміну орендаря землі з ФОП на його фермерське господарство.
Крім того, Спілка також пропонує скасувати всі борги по оренді землі, які "висять" на ФОП, за умови, що вони вже сплатили за оренду від імені фермерського господарства.
Нагадаємо, українці стали активно спродувати свої городи, побоюючись, що не осилять податку на землю.