Особливості річного тарифу на газ: про які переваги потрібно знати українцям

Автор: Марченко Любов

Річний тариф на газ, який вже надвечір 25 квітня оприлюднять всі компанії-постачальники газу, стане базовим на цілий рік, із 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022. Спеціалісти вважають, що саме річний тариф на газ врятує українців від щомісячних стресів із приводу нової ціни на газ.

Особливості річного тарифу на газ: про які переваги потрібно знати українцям - today.ua

Інтернет-видання ГазПравда пояснило, в чому переваги річних тарифів на газ, які зобов'язані представити своїм споживачам усі компанії-постачальники.

Переваги річних тарифів на газ

Основна перевага таких тарифів – їхня сталість упродовж року. Тобто, знаючи приблизно свої літні і зимові норми споживання, споживачі зможуть прогнозувати витрати на газ і навіть влітку заощадити якусь суму на покриття зимових рахунків.

"При цьому люди не купуватимуть увесь річний обсяг наперед, а, як і раніше, платитимуть за вже спожите паливо щомісяця", - підкреслює ГазПравда.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Річний тариф – не кріпацтво. Споживач, за бажанням, може в будь-який момент перейти із річного тарифу на місячний або квартальний.

"Базовість річної ціни зовсім не означатиме, що газопостачальні компанії пропонуватимуть лише її. Навпаки – в конкурентній боротьбі постачальники можуть підготувати нові цікаві пропозиції, наприклад, сезонні. Торік схожі тарифні плани пропонували лише лічені постачальники. Цього ж сезону вибір для споживачів значно розшириться", - прогнозують експерти.


Ще одна суттєва перевага річного тарифу на газ: його не можна буде підвищувати упродовж року. Хай навіть там що, постачальники муситимуть тримати встановлену ціну.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У чому вади річного тарифу на газ

Основна, і чи не єдина, його вада в тому, що він буде прогнозовано високим. Не знаючи, яка буде подальша ситуація на газовому ринку Європи, атакож, якою буде наступна зима, постачальники закладуть у річний тариф на газ якомога більше потенційних ризиків.

Спеціалісти кажуть: якби річні тарифи на газ можна було сформувати хоча би наприкінці літа, можна було б закласти в них менше ризиків. І вони могли би бути відчутно нижчими. Однак уряд вирішив саме так.

Головне