Українців змусять платити високі річні тарифи на газ, хоч вони можуть бути набагато нижчими

Річні тарифи на газ, які готують українцям вже з 1 травня, можуть бути набагато нижчими. Але при цьому громадян хочуть змусити заплатити за цей ресурс найвищу ціну. Причому для того, щоби тарифи на газ були нижчими, потрібно лише перенести дату їхнього запровадження.

Українців змусять платити високі річні тарифи на газ, хоч вони можуть бути набагато нижчими - today.ua

Про це йдеться в спільній заяві Економічної експертної платформи, Асоціації енергоефективних міст України та громадянської мережі ОПОРА.

У заяві, зокрема, говориться, що запровадження річного тарифу на газ, загалом, непоганий крок. Принаймні, люди будуть знати, скільки їм доведеться платити за газ і зможуть планувати свої витрати.

Однак НКРЕКП своїм рішенням зобов'язує всіх постачальників газу оприлюднити річні тарифи на газ до 25 квітня. При цьому на ринку газу ще діятимуть високі зимові тарифи, і ціни ще не встигнуть знизитися до літніх показників. Тому газовики будуть змушені формувати свої річні пропозиції на основі існуючих зимових тарифів, закладаючи в річний тариф на газ можливі ризики.

Тому було б доцільно дати їм можливість назвати свою річну ціну після того, як вони влітку зроблять запаси газу. Тоді вони будуть точно знати, скільки грошей витратили на покупку газу, і могли б сформувати річну пропозицію так, щоб і самим бути з прибутком, і своїх клієнтів по світу з торбою не пустити.

"Оприлюднення річних цінових пропозицій має сенс восени 2021, адже саме навесні і влітку постачальники зможуть знайти кращі пропозиції на оптових ринках і закупити / зарезервувати / закачати дешевий енергетичних ресурс, потім - спрогнозувати власні реальні витрати і сформувати максимально привабливі літні пакети за цінами, які б їх покривали ", - йдеться у заяві.

Українців змусять платити високі річні тарифи на газ, хоч вони можуть бути набагато нижчими При цьому НКРЕКП радять дати можливість у літній період вільно функціонувати ринку газу. Постачальники будуть потихеньку поповнювати свої запаси газу на майбутній рік. А споживачі зможуть, не вивертаючи кишень, платити за річний газ за дешевими ринковими цінами.

"Закликаємо НКРЕКП дати можливість ринку повноцінно функціонувати протягом низького сезону цін і утриматися від введення базової фіксованої річної ціни з травня 2021 року. В той же час ми підтримуємо ідею продажу природного газу власного видобутку через біржу на однакових для всіх учасників умовах", - пишуть у заяві.

Нагадаємо, глава Міненерго Юрій Вітренко відстоює ідею дати рівний доступ до дешевого вітчизняного газу всім споживачам. Стало також відомо, що можна буде споживачам газу з новим річним тарифом на газ, і що буде заборонено.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel