Стали відомі ціни на продукти, які злетять вже найближчим часом

Автор: Марченко Любов

Ціни на продукти в Україні упродовж останнього року переписуються ледь не щодня. Цьогорічна осінь не стала винятком. Отже, ще до кінця листопада в магазинах знову перепишуть цінники на багато продуктів.

Стали відомі ціни на продукти, які злетять вже найближчим часом - today.ua

Відповідно до прогнозу експертів, як і раніше, дорожчатимуть олія та цукор. При цьому дещо навіть може трохи здешевшати. Але трендом буде зростання цін на продукти, а не їхнє зменшення.

За поточний рік, який вже наближається до кінця, ціни на продукти зростали з багатьох причин. Тут прилучились і локдаун, і світові тенденції, і несприятливі погодні умови, і ціни на енергоносії. Причому жоден із цих чинників не зіграв на їхнє зменшення, а навпаки – усі вони лише прискорювали зростання цін на продукти.

Стали відомі ціни на продукти, які злетять вже найближчим часом

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Найбільшу лепту у подорожчання цін на продукти внесла вартість енергоносіїв

Так, наприклад, ціни на хліб упродовж року зросли в середньому на 18%, а торти взагалі стали дорожчими на 80%. А все через те, що на всіх етапах виготовлення борошна, від збирання зерна та його просушки до помелу, зросла вартість енергоносіїв.

Через подорожчання енергоресурсів було вироблено менше кормів для тварин і свійської птиці. Це призвело до скорочення поголів'я, а відтак виросли ціни яйця та м'ясо. Таким чином, упродовж року свинина здорожчала на 4%, курятина додала в ціні 6%, а яловичина стрибнула вгору аж на 12%. Яйця стали дорожчими на 8%.

Ціни на овочі, особливо що стосується тепличної продукції, також зростали ледь не погодинно. Адже для опалення теплиць також потрібен енергоресурс.

Усі ці процеси продовжаться і в поточному місяці. А в грудні взагалі зростання цін, ймовірно, пришвидшиться через наближення новорічних свят.

Експерти назвали, які ціни на продукти зростуть вже у листопаді

Лідерство, як і в попередні місяці, утримуватиме соняшникова олія. Якщо хтось сподівався, що з настанням нового переробного сезону вартість олії хоч трохи знизиться, то може облишити таку надію. На світовому ринку ціни на рослинні олії ставлять один рекорд за іншим. Отже і в нас соняшникова олія дорожачатиме.

Вже зараз її вартість становить близько 80 гривень за літр, і це на 70% дорожче, ніж було рік тому. А до кінця листопада цей продукт стане дорожчим ще на 2-3%.

Продовжуватиме своє активне сходження і ціна на цукор. Хоча за логікою сезону вона також мала би зменшитись бодай про людське око. Очевидно, ціна на цукор перетне рубіж у 26 гривень за кіло.

Обіцяють залишатись стабільними до кінця поточного місяця ціни на овочі з борщового набору. Картопля і буряк продаватимуться по 13 гривень за кілограм, капусту можна буде купити за 8 гривень, а цибуля коштуватиме 10-11.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому деякі продукти, наприклад яблука, можуть навіть подешевшати. Цьогоріч яблука, разом із іншими фруктами, не такі затребувані покупцями, як продукти основної групи – олія, борошно, м'ясо цукор. Через це фермери мусять знижувати ціни  на свою продукцію, аби хоч щось продати і виручити за свою роботу.

До речі, половина врожаю яблук може залишитися прямо на гілках дерев. Яблука вже коштують так дешево, що багатьом садівникам немає сенсу їх збирати.