В Україні через низькі ціни на яблука гине добірний врожай: садівники – у розпачі

Автор: Марченко Любов

В Україні гине добірний врожай яблук. Садівники готові залишити дозрілі плоди у садах. Ціни на яблука зараз такі, що й близько не покривають навіть затрат на їхнє вирощування.

В Україні через низькі ціни на яблука гине добірний врожай: садівники – у розпачі - today.ua

Фермери масово скаржаться, що попит на яблука відсутній. А там, де в них ще готові купити фрукти, покупці не готові платити за вирощене прийнятну ціну.

Так, за словами садівників, собівартість одного кілограма яблук нині становить близько 4 гривень за кілограм. При цьому фермери готові збувати їх за 5 гривень, ставлячи мінімальну націнку, але й за такі гроші охочих купити яблука майже немає. Роздрібний попит на ринку вкрай низький, і перспектив на його збільшення не видно.

Яблука також можна продати оптовими партіями на переробні підприємства. Але й туди вже стоїть чимала черга. До того ж, переробники погоджуються брати плоди не дорожче, ніж на 0,9-1,5 гривні за кіло.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

В Україні через низькі ціни на яблука гине добірний врожай: садівники – у розпачі

Зважаючи на таку ситуацію, садівники стоять перед вибором: зібрати дозрілі яблука та віддати їх за безцінь, чи залишити врожай не зібраним в садах? Судячи з підрахунків, друге виходить дешевше. Але серце, звісно, кров'ю обливається, коли бачиш, як плід твоєї праці і вкладених грошей гине на корені, через те що він нікому не потрібен.

"Вирощуємо яблука, в результаті викидаємо частину, бо нема нормального збуту. Наші чиновники думають, як нам збільшити податки, але їм байдуже до того, щоб налагодити доступний механізм реалізації продукції. Бо гріх отак залишати яблука в саду гнити", - бідкається фермерка Ольга Стрілець, в якої під яблуками – 10 гектарів саду.

На сьогодні ціни на яблука в Україні – найдешевші за останні три роки і на 35% нижчі, аніж були на цю пору торік. І це, попри зростання вартості енергоносіїв, засобів захисту і людської праці – тобто усіх тих чинників, з яких складається собівартість продукту.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Фермери заявляють, що такий рівень цін не покриває навіть витрати на виробництво, а представники заводів знизують плечима, адже ситуація з попитом на яблучний концентрат у світі з кожним роком тільки ускладнюється", - кажуть аналітики.

Нагадаємо, водночас у роздрібній мережі в Україні зростають ціни на всі основні продукти. Вони ростуть значно швидше, ніж зарплата. Отже, незважаючи на підвищення зарплати, українці стають дедалі біднішими.