В Україні ціни на продукти зростають із випередженням зарплати. Особливо це стосується людей із низьким рівнем доходів – тих, хто отримує мінімальну зарплату або різні соціальні виплати. Через це, незважаючи на підвищення мінімалки, українські громадяни стають біднішими.
У грудні цього року мінімальну зарплату підвищать на 500 гривень. Проте громадяни, які отримують мінімалку, цього підвищення не відчують, адже зростання цін на продукти з лишком перекриє це підвищення, каже економіст Олег Пендзін.
За словами експерта, інфляція до кінця року може виявитися набагато вищою, ніж це прогнозують у Нацбанку. Ймовірно вона буде не 11, а 15%. Це пов'язано з тим, що держава намагається штучно стримувати ціни на енергоносії, зокрема на електрику та газ.
"Ми побачимо, як ці 30% витрат виробників перекочують на полиці магазинів. Номінальна зарплата збільшилася на 19%, реальна - на 6%. Так, мінімальну зарплату збільшать, і ця сума ляже в товар, а ми це все оплатимо з власної кишені" , – каже Пензін.
Популярні зараз
Гетманцев зробив заяву про оподаткування моделей OnlyFans: нове джерело доходів у держбюджет
Оля Полякова оригінально привітала чоловіка з річницею “Навчив ходити та робити все самій“
Українським автомобілям у ФРН потрібно буде отримати німецькі номерні знаки
Премія 40 млн грн екс-главі Укренерго від час війни за межею порядності, - Лямець
Найчутливішими до подорожчання виявляться найменш захищені верстви населення, які отримують найменші доходи. Зазвичай у таких сім'ях зарплата не перевищує 40%. Решта 60% припадає на частку соціальних виплат, включаючи й пенсії. А вони, на жаль, зовсім невеликі. Та й зростання цих виплат можна назвати символічним.
Крім того, в Україні буде дефіцит якісних продуктів харчування. Ціни на продовольство на світовому ринку зростають. І все, що буде мати попит там, наші виробники прагнутимуть вивезти і продати на зовнішньому ринку - заради валютної виручки. Тому українцям тут залишиться те, що значно поступається в якості, але трохи дешевше в ціні.
Нагадаємо, при цьому середня зарплата в Україні нині вже становить 14 239 гривень. Вона-то якраз росте з випередженням інфляції (18,7% проти 11 або навіть проти можливих 15%). Однак на сьогодні лише в трьох регіонах країни середня зарплата вища за середній український показник. Таким чином, очевидно, що таку позитивну динаміку формують саме ці три регіони. А в інших, зарплати не встигають за цінами на продукти, та, втім, і на все інше.