Затрати на відновлення енергосистеми закладуть у тарифи на електроенергію: як зміняться ціни в Україні

Автор: Марченко Любов

Відновлення енергосистеми відбуватиметься за рахунок простих українців. Усі затрати будуть закладені в тарифи на електроенергію. А поки енергосистема залишатиметься нестабільною, ціни на продукти і решту товарів першої необхідності будуть зростати.

Затрати на відновлення енергосистеми закладуть у тарифи на електроенергію: як зміняться ціни в Україні - today.ua

Такими невтішними прогнозами щодо найближчого майбутнього української економіки поділився економіст Олег Пендзін в інтерв'ю, яке він дав hromadske.radio.

Затрати на відновлення енергосистеми країни ляжуть на плечі простих громадян, вважає Олег Пендзін. Енергетики озвучили цифру в 70 мільярдів гривень, які необхідні для відновлення нормальної роботи енергосистеми. Ясно, що ці гроші не візьмуться нізвідки. Держава буде змушена підняти тарифи на електроенергію. В першу чергу – для бізнесу, щоб з'явилися кошти для відновлення енергосистеми. А бізнес, у свою чергу, не нестиме цей тарифний тягар самотужки.

"Було б неправильно вважати, що бізнес буде перекривати ті збитки за рахунок власних доходів чи кишень власників бізнесу. Всі затрати будуть перекладені на плечі покупця і все це збільшить той чек, який ми сьогодні маємо", - упевнений економіст.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Затрати на відновлення енергосистеми закладуть у тарифи на електроенергію: як зміняться ціни в Україні

Крім того, українці вже найближчим часом відчують різке зростання цін на всі товари, включаючи й продукти першої необхідності. Нас усіх трохи "приспала" статистика за листопад. Адже в листопаді темпи інфляції уповільнились до 0,7%. Але це, на жаль – не закономірність, а, радше, випадковість. Вже у грудні ми сповна відчуємо наслідки руйнації енергетики і планових та непланових відключень електроенергії.

Бізнес нині вимушений працювати в нових умовах – з використанням автономних генераторів, що підвищує енергозатрати в рази. Звісно, що все це ляже додатковим тягарем на вартість кінцевого продукту, за який зрештою заплатять покупці, тобто ми всі.

Отже, ціни на товари першої необхідності вже у грудні дуже відчутно виростуть, а прогнозована річна інфляція розміром у 30% до кінця року втілиться в реальність або й навіть трохи відстане від реального показника.

При цьому реальні доходи українців вже скоротилися на чверть, а до кінця року купівельна спроможність гривні ще знизиться. Тому українці ще більше збідніють. Недаремно Світовий Банк прогнозує, що до кінця 2022 року 8 мільйонів українців опиняться на межі або й за межею бідності.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Причому ці всі прогнози витікають із теперішньої ситуації. А якщо ворог ще завдасть ударів по енергосистемі України, то негативні процеси в економіці посиляться.

Водночас українська влада вважає, що навіть у випадку тривалого блекауту українці не будуть масово виїжджати за кордон. Але внутрішні міграційні процеси можуть посилитись. Зокрема, жителі міст перебиратимуться в села, аби там дочекатися весни.