Зарплати у Словаччині для українських біженців: кому платять понад 67 тис. грн. без знання мови

Автор: Леся Ловіцька

Робота у Словаччині знадобилася тисячам біженців, які приїхали до країни після початку повномасштабної війни. Стало відомо, які вакансії та зарплати пропонують нашим землякам без знання мови у дружній державі.

Зарплати у Словаччині для українських біженців: кому платять понад 67 тис. грн. без знання мови - today.ua

Понад 76 тисяч українців влаштувалися у Словаччині після 24 лютого. Вони набули статусу тимчасового захисту, що дозволяє роботу в країні. Біженці без знання мови можуть розраховувати на різні вакансії, окрім посади держслужбовця. Вони можуть влаштуватися доглядальницями, покоївками, прибиральницями, посудомийницями, робітниками на об'єкти будівництва та фармацевтики, а також знайти роботу в агропромисловій сфері.

У Словаччині є попит на інженерів, медсестер, програмістів, маркетологів, фінансистів, водіїв та пекарів. Багато пропозицій на заводи – з виробництва упаковки чи молока. Деякі агрокомплекси запрошують сім'ї, які забезпечують житлом та харчуванням.

Вакансії можна знайти у Центрі праці, а також на спеціалізованих інтернет-сайтах. Важливо мати дипломи, сертифікати про проходження курсів та рекомендації з минулих місць роботи.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

Робота у Словаччині доступна після складання резюме. Поради щодо його складання представлені на порталі profesia.sk.

Зарплати у Словаччині для українських біженців: кому платять понад 67 тис. грн. без знання мови Нинішнього року мінімальна зарплата у Словаччині становить 623 євро (23,2 тис. грн). Українські біженці в середньому заробляють 1100–1200 євро (41–44,7 тис. грн). Українки можуть розраховувати на роботу у швейних чи пральних цехах, у закладах на кухні із зарплатою близько 800 євро до вирахування податків.

Шеф-кухар у мережі ресторанів азіатської кухні отримує 1500-1800 євро (55,9-67,1 тис. грн). За роботу звичайного кухаря платять 1700 євро (63,4 тис. грн), помічник може розраховувати на 1200 євро (44-,7 тис. грн), посудомийки – на 900 євро (33,5 тис. грн).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Прибиральницям пропонують близько 950 євро (35,4 тис. грн). Такі самі зарплати й на сезонній роботі у сільському господарстві. Фахівці з вищою освітою здобувають 1100-2200 євро (41-82 тис. грн) залежно від кваліфікації.

Нагадаємо, яка робота без знання мови доступна українським біженцям у Польщі.