Робота у Словаччині знадобилася тисячам біженців, які приїхали до країни після початку повномасштабної війни. Стало відомо, які вакансії та зарплати пропонують нашим землякам без знання мови у дружній державі.
Понад 76 тисяч українців влаштувалися у Словаччині після 24 лютого. Вони набули статусу тимчасового захисту, що дозволяє роботу в країні. Біженці без знання мови можуть розраховувати на різні вакансії, окрім посади держслужбовця. Вони можуть влаштуватися доглядальницями, покоївками, прибиральницями, посудомийницями, робітниками на об'єкти будівництва та фармацевтики, а також знайти роботу в агропромисловій сфері.
У Словаччині є попит на інженерів, медсестер, програмістів, маркетологів, фінансистів, водіїв та пекарів. Багато пропозицій на заводи – з виробництва упаковки чи молока. Деякі агрокомплекси запрошують сім'ї, які забезпечують житлом та харчуванням.
Вакансії можна знайти у Центрі праці, а також на спеціалізованих інтернет-сайтах. Важливо мати дипломи, сертифікати про проходження курсів та рекомендації з минулих місць роботи.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Робота у Словаччині доступна після складання резюме. Поради щодо його складання представлені на порталі profesia.sk.
Нинішнього року мінімальна зарплата у Словаччині становить 623 євро (23,2 тис. грн). Українські біженці в середньому заробляють 1100–1200 євро (41–44,7 тис. грн). Українки можуть розраховувати на роботу у швейних чи пральних цехах, у закладах на кухні із зарплатою близько 800 євро до вирахування податків.
Шеф-кухар у мережі ресторанів азіатської кухні отримує 1500-1800 євро (55,9-67,1 тис. грн). За роботу звичайного кухаря платять 1700 євро (63,4 тис. грн), помічник може розраховувати на 1200 євро (44-,7 тис. грн), посудомийки – на 900 євро (33,5 тис. грн).
Прибиральницям пропонують близько 950 євро (35,4 тис. грн). Такі самі зарплати й на сезонній роботі у сільському господарстві. Фахівці з вищою освітою здобувають 1100-2200 євро (41-82 тис. грн) залежно від кваліфікації.
Нагадаємо, яка робота без знання мови доступна українським біженцям у Польщі.