В Україні зарплата лікарів, яку їм підвищили з нинішнього року, опинилась під загрозою. Керівництво медзакладів масово змушує лікарів переходити на 0,5 або на 0,75 ставки. Адміністрація медичних закладів пояснює такий крок тим, що у лікарень немає грошей на підвищення зарплат медикам.
Про неприпустимість таких дій написав у своєму офіційному Telegram-каналі голова Комітету ВР з питань здоров‘я нації, нардеп Михайло Радуцький.
Радуцький пише, що в їхній Комітет та в особистих повідомленнях на його акаунт у Facebook стала надходити інформація, що адміністрація деяких медзакладів переводить лікарів на неповний робочий день.
"Деякі керівники медичних закладів намагаються примушувати співробітників переходити на 0,5 чи 0,75 ставки. Хоча фактично люди будуть продовжують виконувати той обсяг роботи, що й раніше", - пише Радуцький.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
При цьому нардеп нагадує, що з 1 січня в Україні встановлено нові зарплати медикам. У лікарів тепер мінімальна зарплата має бути 20 тисяч гривень, а в середнього медичного персоналу – 13,5 тисячі. Але в деяких закладах медикам заявили, що грошей на підвищені зарплати немає, а тому адміністрація змушена перевести їх із цілої ставки на її частину.
У МОЗ вважають такі дії керівників медзакладів неприпустимими. А тому радять скривдженим медикам звертатись до управлінь Держпраці у своїх регіонах. Помсти адміністрації можна не боятись: у Держпраці не розголошуватимуть ім'я заявника. А якщо факт, що викладений в заяві, підтвердиться, то керівника медзакладу за такі дії оштрафують. Сума штрафу становитиме 65 тисяч за кожного працівника, який був переведений на неповний робочий день.
"На мою думку, відповідальність за такі дії має бути значно жорсткішою – аж до відсторонення від роботи. Адже шахрайство з зарплатами медиків – це злочин. У людей крадуть гроші, гарантовані державою!", - різко відреагував Радуцький.
При цьому голова парламентського комітету припускає, що деякі керівники медзакладів, можливо, дійсно не знають, де взяти гроші на підвищення зарплат. Тоді їм слід звернутись по допомогу до НСЗУ, МОЗ або місцевої влади, щоби ті допомогли знайти шляхи підвищення зарплат медикам. Адже з цього року підвищили тарифи на багато медичних послуг, а отже, мають бути додаткові гроші для заохочення праці медиків.
"Але компенсувати власну менеджерську неефективність за рахунок інтересів трудового колективу Комітет не дозволить", - підсумував Михайло Радуцький.
Відрадно, що хоча б на зарплати банкірам гроші знаходяться. Так, НБУ опублікував зарплати топ-менеджерів українських державних банків, які ті отримали за грудень.