Яким буде курс долара в Україні до кінця травня: експерти назвали три фактори, які вплинуть на вартість валюти

Курс долара в Україні залежить від ситуації на фронті. У квітні американська валюта залишалася стабільною, і попит був помірним. У травні експерти прогнозують скорочення валютних надходжень до країни, що може вплинути на курс.

Яким буде курс долара в Україні до кінця травня: експерти назвали три фактори, які вплинуть на вартість валюти - today.ua

Так, 18 травня спливає термін дії зернового коридору. Якщо угоду не буде продовжено, це призведе до скорочення українського експорту та відповідно до зменшення валютних надходжень, зазначив економічний експерт Олександр Хмелевський.

Експорт у травні скоротиться за рахунок:

  • Блокування Росією Чорноморської ініціативи та можливості виходу РФ з угоди;
  • Проблем із вивезенням української аграрної продукції до країн ЄС;
  • Збільшення активності воєнних дій та обстрілів України.

В результаті Нацбанк буде змушений збільшити продаж валюти, що може призвести до зниження валютних резервів. При цьому загрози девальвації гривні експерт не бачить.

Яким буде курс долара в Україні до кінця травня: експерти назвали три фактори, які вплинуть на вартість валюти

НБУ успішно зберігає стабільний курс валют, і офіційний курс гривні не набагато відрізняється від курсу на чорному ринку. У квітні долар у банках та обмінниках коливався в межах 37 – 38,3 гривні за долар. Станом на 5 травня, американська валюта в банках продавалася в середньому за 37,50 грн, а купували її за 37,85 грн/долар. Курс продажу в обмінниках у п'ятницю становив у середньому 37,40 грн/долар, а покупки – 37,77 грн/долар.

За найгіршого сценарію, до кінця травня курс долара в Україні підвищиться до 39 грн/долар, проте, ймовірніше, валюта залишатиметься в коридорі 37-38 грн/долар.

Раніше повідомлялося, які долари відмовляються брати в українців в обмінниках.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua