Долари відмовляються приймати в обмінниках: яку валюту складно здати у 2023 році

Автор: Леся Ловіцька

Українські обмінники відмовляються приймати застарілі доларові купюри. Такими вважають банкноти, випущені до 1996 року.

Долари відмовляються приймати в обмінниках: яку валюту складно здати у 2023 році   - today.ua

У США після 1996 року почали випускати долари з оновленими захисними елементами. Дизайн банкнот повністю змінили, тому багато касирів в обмінниках не можуть відрізнити фальшиві гроші від справжніх. Однак не можна говорити про те, що старі банкноти виходять із обігу. У НБУ наголосили, що державні та комерційні банки зобов'язані приймати їх.

За даними національного регулятора, дійсними є долари будь-якого року випуску – з 1914 року. Немає жодних постанов чи законів, які б обмежували можливість обміну таких грошей.

Проте, деякі обмінники продовжують відмовлятися приймати американську валюту. На гарячій лінії Нацбанку уточнили, що проблеми часто виникають, якщо купюра надто зношена чи пошкоджена. Це випадки, коли на ній одразу кілька дефектів, вона порвана або містить плями фарби.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Банк після прийому пошкоджених банкнот стягує з клієнтів комісію. Співробітники також можуть запропонувати надіслати купюри на обмін в іноземний банк-кореспондент. Така послуга оплачується окремо.

Діяльність касира регламентується не лише Національним банком України, а й внутрішніми розпорядженнями конкретного банку.

Долари відмовляються приймати в обмінниках: яку валюту складно здати у 2023 році

Які долари краще купувати у 2023 році

Українцям порадили звертати увагу на рік випуску доларів. Бажано не купувати купюри, які були випущені до 1996-го. Таким чином, можна уникнути проблем з їх продажем або обміном у майбутньому.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо купюра у хорошому стані і не має жодних дефектів, можна купувати долари будь-якого року випуску. Ви все одно зможете її в майбутньому обміняти", - зазначили в НБУ.

Раніше українцям повідомили, куди краще вкласти заощадження, щоб врятувати їх від інфляції - і це не долари.