Вартість їжі у столичних ресторанах, звісно, різна. Десь вона доволі демократична і доступна для гаманця навіть киянина із середньою зарплатою, а за щось доведеться віддати відразу чотири мінімалки або зарплату IT-спеціаліста середньої кваліфікації. Журналісти одного з видань пробували з'ясувати, які найдорожчі страви у київських ресторанах, і чому вони так вартують.
У розряд найдорожчих потрапили коктейлі, морепродукти і м'ясо.
Рейтинг найдорожчих страв вийшов таким:
- Стейк ваґю – 5000 грн;
- Тартар з омара – 4794 грн;
- Коктейль у кактусі – 1750 грн.
І окремо можна поставити приготованого краба, страва з якого тягне на 25 000 тисяч (напевно той краб ще й розмовляє, - авт.).
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Коктейль вартістю майже дві тисячі тягне на свою ціну не так компонентами, що до нього входять, як декором. До складу коктейлю входить відома багатьом маргаритка, а також пюре з маракуйї, лимонний фреш, текіла, лід і сіль вікінгів. Однак усе те традиційне наповнення має дивовижну "обгортку".
Коктейль подається у справжньому живому кактусі. Звісно, той кактус одноразового використання. Він коштує півтисячі гривень і викидається відразу після того, як коктейль випитий. Отже, вартість наповнення становить майже 1300 гривень. Бармен каже, що немає такого вечора, щоб вони не продали бодай одного такого коктейлю.
Дорого коштує в ресторанах і м'ясо. Причому імпортне вартує значно дорожче ніж наше, українське. Наприклад, м'ясо, що має американське походження, вартує 500 гривен за 100 грамів, а от наше, українське, такої самої ваги продають за 200.
Корів, що йдуть на стейки, напувають пивом і щодня роблять їм масаж
Але серед найдорожчих страв понад усе на відвідувачів справив враження сендвіч за 2200 гривень. Як пояснив шеф-кухар Тарас Шевченко, до складу цього сендвічу входить м'ясо ваґю, яке вважається найдорожчим у світі м'ясним продуктом.
М'ясо ваґю завозиться в київські ресторани із Австралії. А взагалі корови і бички, що призначені на таке м'ясо, мають японське коріння. Вони вирощуються за спеціальною технологією. Їх годують лише відбірним дорогим зерном, коровам роблять масаж і головне – поять їх пивом! Після такого раціону і догляду м'ясо стає м'яким і ніжним. На аукціонах така корова йде за тисячі доларів. На кожну таку тварину видається паспорт із відбитком її носа.
Шевченко розповів, що його знайомі пробували виростити таку худобину в Україні. Завели кілька таких корів та найняли персонал для догляду за ними. Однак високоякісне зерно відразу розікрали, а натомість почали годувати корів звичайним фуражним кормом. Масаж, звісно, їм також ніхто не робив. А пиво, призначене для напування тварин, взагалі дивним чином випарувалось. Отож, затія із м'ясом ваґю в Україні поки не вийшла. Та очевидно, якщо його, таки, почнуть вирощувати тут, а не доведеться везти з Австралії, то і стейки з нього стануть дешевшими.
Нагадаємо, ціни на продукти в Україні зростають набагато швидше, ніж зарплата.