Today.ua

Як захистити особисті дані у смартфоні: експерти дали три прості поради

Користувачі смартфонів зберігають на пристроях всю свою особисту інформацію, сподіваючись, що вона ніколи нікому не попадеться на очі, окрім них самих. Однак, завжди є ризик, що смартфон зламають хакери, отримавши доступ до ваших фото, платіжних карток, файлів, тощо.  Експерти розповіли, як зберегти особисті дані на смартфоні, не завантажуючи жодних додаткових програм.

Перегляд дозволів

Кожна встановлена на смартфон програма вимагає цілий набір дозволів. Наприклад, програма "Камера" має доступ до камери, мікрофону та GPS-модулю смартфона. "Карти" також запитують дані про геолокацію. У браузері під час оплати товарів чи послуг через інтернет-магазини у вас просять дозволу на збереження даних вашої картки. Для забезпечення збереження особистих даних давайте дозволи лише одноразові, і лише у випадках, коли це дійсно необхідно. У налаштуваннях смартфона можна переглянути та змінити усі дозволи. 

Обмеження відстеження реклами

Встановлені на смартфон програми часто використовують для персоналізації реклами історію перегляду в браузері. Це дозволяє рекламодавцям точніше таргетувати оголошення, судячи з ваших інтересів. Щоб вимкнути функцію відстеження, виберіть у налаштуваннях Google Chrome розділ "Конфіденційність та безпека". Там у пункті "Блокувати cookie" активуйте опцію "Не відстежувати".

Зберігайте фото та файли у Хмарі

Не так страшно, що хтось побачить ваші фото як те, що він їх видалить. Саме тому всі важливі файли слід зберігати на Хмарі. Власники Android-смартфонів використовують сервіс Google Photos, що автоматично підтягує фотографії, зроблені на пристрої. У власників iPhone є сховище iCloud, де також можна зберігати фото, документи, музику тощо.

Раніше повідомлялося, які ознаки свідчать про те, що з вашим смартфоном щось не так.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ