Усіх українців в травні переведуть на річний тариф на газ

Автор: Лобанова Єлизавета

Газові компанії з 1 травня переведуть всіх споживачів на річний тариф. До 25 квітня включно українці знатимуть ціни на газ від різних облгазів, і зможуть перейти до потрібного постачальника. Місячні тарифи також обіцяють залишити, проте, постачальникам доведеться виконати ряд умов від НКРЕКУ.

Усіх українців в травні переведуть на річний тариф на газ - today.ua

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, зобов'язала всі газопостачальні компанії до 25 квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для споживачів, які будуть дійсні з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року включно.

Регулятор дав право газопостачальним компаніям самостійно приймати рішення про те, чи дозволити тому чи іншому споживачу міняти річний тариф на місячний, а потім знову на річний, якщо його не влаштують умови. Постачальник має право вирішувати, чи приймати назад в обслуговування споживача, який пішов до іншого постачальника. Усіх українців в травні переведуть на річний тариф на газ У НКРЕКУ відзначила, що протягом дії річного контракту постачальникам не заборонено змінювати ціну в бік зниження, але заборонено збільшувати її.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також з травня зміниться порядок звітності постачальників про ціни на газ. Попередні форми звітності для газопостачальних компаній передбачали щоквартальні звіти, а тепер постачальників зобов'язують подавати таку звітність в період до 20 числа місяця, наступного за звітним.

Популярні зараз

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

В Укренерго заявили про скорочення періоду відключень електроенергії: як діятимуть графіки 22 червня

За чотири штрафи можна купити квартиру: в Україні підвищили суми стягнень з роботодавців

Раніше в "Нафтогазі" порівняли ціни в річному і місячному тарифах на квітень . Після введення річного тарифу всі споживачі будуть платити за газ за фіксованою ціною протягом усього року.