Today.ua

Як українці зможуть отримати посвідку на проживання в Німеччині після війни: що відомо

Українські біженці в Німеччині за наявності статусу тимчасового захисту можуть проживати в країні до 4 березня 2023 року. Якщо війна до цього часу не закінчиться, і громадяни України й надалі захочуть проживати в Німеччині, їм потрібно буде оформлювати посвідку на проживання (Aufenthaltstitel).

Маючи статус тимчасового захисту, українці можуть працювати, отримувати соціальну підтримку, навчатися у вузах та школах, отримувати медичну допомогу та навіть претендувати на державну стипендію. Проте дія цього статусу востаннє була продовжена владою Німеччини лише до березня. Не виключено, що цей термін ще продовжать, але не факт.

Отримати дозвіл на проживання в Німеччині можна на підставі навчання або роботи. Термін дії документа становить від 6 місяців до 3-х років. Після закінчення терміну його можна продовжити.

Для оформлення ПМП (постійного місця проживання) необхідно прожити в Німеччині на підставі тимчасового статусу щонайменше 5 років, мати житло, постійний заробіток, страхування, володіти німецькою мовою та сплачувати податки.

Щоб залишитись у Німеччині, українці мають уже зараз робити необхідні кроки. Можна вступити до ВНЗ, або знайти роботу та оформити робочий контракт. Важливо, щоб робота відповідала вашій освіті, адже ви не отримаєте контракт, працюючи просто різноробом або на тимчасовій посаді.

Можна також отримати бізнес-візу, блакитну карту або візу фрілансера, що дозволить вам законно проживати в країні. Головне довести, що ваша діяльність корисна суспільству та приносить прибуток.

Ще один варіант легального переїзду до Німеччини, це возз'єднання з сім'єю та шлюбний союз. Тим, хто має німецьке коріння і родичів в Німеччині, можуть зробити сімейну візу.

Раніше повідомлялося, що українські біженці у Німеччині зможуть безкоштовно їздити потягами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ