Українські біженці у Німеччині зможуть безкоштовно їздити в поїздах: як скористатися послугою

У Німеччині з 2023 року планують запровадити для українських біженців новий проїзний квиток за 49 євро на місяць. Його можна буде використовувати у всіх видах громадського транспорту, окрім високошвидкісних поїздів ICE та IC. Частина громадян зможе їздити поїздами безкоштовно. Йдеться про наших співвітчизників, які прибули до країни, рятуючись від війни.

Українські біженці у Німеччині зможуть безкоштовно їздити в поїздах: як скористатися послугою  - today.ua

Німецька залізнична компанія Deutsche Bahn видає українським біженцям квитки HelpUkraine, щоб вони могли швидко дістатися до пункту призначення. Безкоштовно можна приїхати до Мюнхена, Дрездена, Берліна та Нюрнберга за наявності ID-карти, українського (закордонного) паспорта або посвідки на проживання в Україні.

У випадках, коли українці планують їхати далі, вони можуть отримати безкоштовні квитки у центрах прийому федеральної землі чи пунктах первинного прийому біженців. Вони дають право на проїзд в один кінець у вагоні другого класу. Квитки можна забронювати за допомогою eToken, розміщеному на флаєрі, який приїжджим видають у пунктах первинного прийому федеральних земель.

Флаєри з eToken для обміну на квитки HelpUkraine можна отримати в:

  • відомстві земельного уряду у справах біженців Берліна;
  • пункті первинного прийому у м. Айзенхюттенштадт, земля Бранденбург;
  • пунктах прийому в Баварії (наприклад, у Мюнхені, Цирндорфі).

Код eToken використовують один день шляху максимум протягом трьох діб з моменту видачі проїзного документа. Квитки HelpUkraine до пункту призначення дійсні протягом двох днів. Щоб далі їздити поїздами приміського сполучення потрібен звичайний квиток.

Код eToken діє лише для одного квитка на поїзди ICE для п'яти пасажирів у вагонах другого класу. При використанні слід вказати всіх пасажирів віком від шести років. Квитки можна замовити до пункту призначення. Дітей до 6-річного віку не потрібно вказувати у квитку, вони переміщуються безкоштовно.

Біженці після використання коду eToken одержують електронний квиток на вказану адресу електронної пошти.

Українські біженці у Німеччині зможуть безкоштовно їздити в поїздах: як скористатися послугою

Українцям нагадали, що з 19 жовтня квиток HelpUkraine діє тільки на території Німеччини.

Проїзд у регіональних поїздах та на громадському транспорті платний. Місячний проїзний квиток обійдеться у:

  • Гамбурзі – 112,8 євро;
  • Мюнхені, залежно від зон проїзду – від 57 євро;
  • Берліні - від 86 євро (для українців пільговий квиток – 28,5 євро);
  • землі Північний Рейн-Вестфал – 30 євро.

Українські біженці у Німеччині зможуть безкоштовно їздити в поїздах: як скористатися послугою

В автобусах та трамваях можна заплатити за проїзд готівкою (водій може не прийняти великі купюри від 50 євро, а відсутність дрібних купюр не буде підставою для безквиткового проїзду). На групові квитки (від 5 осіб) діють знижки.

Діти до 6-річного віку можуть подорожувати безкоштовно, вони можуть їздити без дорослих. Для дітей 6-14 років передбачено пільговий проїзд, а для підлітків з 15 років – повний тариф. Діють студентські проїзні. Для людей з особливими потребами є пільги, зазначені у їх посвідченнях. При цьому іноземні посвідчення не діють.

Раніше повідомлялося, що у Німеччині обвалилися ціни на квартири.

ДЖЕРЕЛОwww.bahn.de