Today.ua

Як одержати іпотеку під обіцяні урядом 7 відсотків: Мінфін назвав умови

Вже з березня в Україні мають намір видати перші іпотечні кредити під обіцяні урядом 7%. Про це заявив в ході форуму "Україна 30" глава Мінфіну Сергій Марченко. Він також перелічив, на яких умовах можна отримати таку привабливу іпотеку.

В Україні вже з березня поточного року стартує  програма "Доступна іпотека під 7%, каже Марченко.

За його словами,  у влади вже є напрацьований інструментарій для видачі пільгових кредитів, тож мають намір скористатися саме ним.

"Ми скористались тим, що у нас вже є забрендований такий інструмент, як програма "5-7-9%", всі її добре знають, добре розуміють. Використовуючи наявний інструментарій цієї програми та досвід, ми підготували рішення уряду, яке буде спрощувати доступ громадян до іпотечного кредитування", - повідомив глава Мінфіну.

Цьогоріч влада має намір видати іпотеку під пільгові 7% п'яти тисячам українських сімей. На це в бюджеті передбачена сума у 5 мільярдів гривень.

На який умовах можна взяти пільгову іпотеку:

  1. Іпотека під 7% видається лише на нове житло, яке буде купуватись на первинному ринку, або під будівництво нового власного будинку. Можливе також кредитування на вторинному ринку, але тільки для квартир, які були введені в експлуатацію не раніше 2018 року.
  2. Є також обмеження по площі житла, на яке видається пільгова іпотека. Площа загалом на сім'ю становить 50 квадратних метрів. При цьому площа на кожного члена сім'ї окремо + 20 метрів. В межах іпотеки можливе збільшення максимальної площі на 20%, але не більше. "Тобто для сім`ї з 4 чоловік максимальний розмір квартири, яку вони зможуть отримати у рамках програми, - 108 кв.м", - пояснив Сергій Марченко.
  3. Максимальний обсяг іпотеки становить 2,5 мільйона гривень. При цьому вартість житла може бути дорожчою, але на надлишок коштів уже не поширюється пільгова відсоткова ставка, а платиться повна банківська ставка.

Влада сподівається, що така іпотека під 7% не лише допоможе сім'ям обзавестися доступним житлом, але й сприятиме пожвавленню у будівельній галузі.

Нагадаємо, водночас на ринку іпотечного кредитування держава запроваджує більш жорсткі правила. Забрати за борги житло, яке перебуває кредитній заставі, стане простіше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ