Як одержати іпотеку під обіцяні урядом 7 відсотків: Мінфін назвав умови

Вже з березня в Україні мають намір видати перші іпотечні кредити під обіцяні урядом 7%. Про це заявив в ході форуму "Україна 30" глава Мінфіну Сергій Марченко. Він також перелічив, на яких умовах можна отримати таку привабливу іпотеку.

Як одержати іпотеку під обіцяні урядом 7 відсотків: Мінфін назвав умови - today.ua

В Україні вже з березня поточного року стартує  програма "Доступна іпотека під 7%, каже Марченко.

За його словами,  у влади вже є напрацьований інструментарій для видачі пільгових кредитів, тож мають намір скористатися саме ним.

"Ми скористались тим, що у нас вже є забрендований такий інструмент, як програма "5-7-9%", всі її добре знають, добре розуміють. Використовуючи наявний інструментарій цієї програми та досвід, ми підготували рішення уряду, яке буде спрощувати доступ громадян до іпотечного кредитування", - повідомив глава Мінфіну.

Цьогоріч влада має намір видати іпотеку під пільгові 7% п'яти тисячам українських сімей. На це в бюджеті передбачена сума у 5 мільярдів гривень.

Як одержати іпотеку під обіцяні урядом 7 відсотків: Мінфін назвав умови

На який умовах можна взяти пільгову іпотеку:

  1. Іпотека під 7% видається лише на нове житло, яке буде купуватись на первинному ринку, або під будівництво нового власного будинку. Можливе також кредитування на вторинному ринку, але тільки для квартир, які були введені в експлуатацію не раніше 2018 року.
  2. Є також обмеження по площі житла, на яке видається пільгова іпотека. Площа загалом на сім'ю становить 50 квадратних метрів. При цьому площа на кожного члена сім'ї окремо + 20 метрів. В межах іпотеки можливе збільшення максимальної площі на 20%, але не більше. "Тобто для сім`ї з 4 чоловік максимальний розмір квартири, яку вони зможуть отримати у рамках програми, - 108 кв.м", - пояснив Сергій Марченко.
  3. Максимальний обсяг іпотеки становить 2,5 мільйона гривень. При цьому вартість житла може бути дорожчою, але на надлишок коштів уже не поширюється пільгова відсоткова ставка, а платиться повна банківська ставка.

Влада сподівається, що така іпотека під 7% не лише допоможе сім'ям обзавестися доступним житлом, але й сприятиме пожвавленню у будівельній галузі.

Нагадаємо, водночас на ринку іпотечного кредитування держава запроваджує більш жорсткі правила. Забрати за борги житло, яке перебуває кредитній заставі, стане простіше.

ДЖЕРЕЛОfinbalance.com.ua
Біткоїн стрімко подешевшав після його заборони в Туреччині
Біткоїн пішов у піке через Туреччину. У ніч на 16 квітня його вартість досягла 63,8 тисячі доларів. Однак під ранок його ціна в доларах стала різко зн...
ТОП-5 найстильніших фарбувань волосся весни і літа 2021
Весна - час змін, і душа так і проситися оновити не лише свій гардероб, а й зовнішній вигляд. Але перш ніж відправлятися до свого майстра, ми пропонує...
В Україні хочуть ввести новий транспортний податок, який призведе до підвищення цін на бензин і автогаз
Міністерство інфраструктури України звернулося з новою ініціативою до Кабміну. Пропонується обкласти власників авто транспортним податком (дорожнім зб...
Корисно для тисяч людей: Vodafone запустив нову унікальну послугу
Український стільниковий оператор Vodafone довів, що піклується про здоров'я своїх абонентів. Компанія запустила послугу, яка дозволить отримати консу...
До Великодня «Укрзалізниця» запустить 11 додаткових поїздів: названі головні напрямки
Компанія «Укрзалізниця» оголосила про запуск додаткових поїздів на Закарпаття. Виконуючий обов'язки голови правління УЗ Іван Юрик назвав напрямки, які...