У ПФУ роз'яснили громадянам, як можна забрати пенсію, яку вони не змогли отримати вчасно через воєнні дії в Україні. Накопичена пенсія зберігатиметься за ними упродовж трьох років. Отже, вони мають вкластися в цей період, аби не залишитися без грошей.
Скільки зберігатиметься не отримана пенсія, і як можна її забрати, розповіла начальниця головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області Ольга Шарунова.
Щомісяця Укрпошта формує списки пенсіонерів, які з тієї чи іншої причини не отримали свої виплати. Із них формують додаткові відомості, за якими пенсіонери можуть отримати в наступному місяці те, що не змогли отримати в попередньому.
"Якщо і за додатковими відомостями людина не отримала гроші, вони зараховуються ще на наступний місяць. Тобто кожного наступного місяця громадянин може отримати всі свої кошти. Так продовжується протягом 6 місяців", - пояснює чиновниця.
Популярні зараз
Якщо ж пенсіонер не прийшов по свої гроші упродовж півроку, ці кошти також нікуди не пропадуть. Вони акумулюються на його рахунку, і ще впродовж півроку він може звернутись до ПФУ і отримати накопичену суму.
У випадку, якщо пенсіонер не звертався за своєю пенсією понад рік, включається інший механізм виплат. Спочатку йому виплатять пенсію, що накопичилася за рік однією сумою. А після того накопичений залишок повертатимуть упродовж кількох місяців разом із виплатою поточної пенсії.
Такі правила діють і для тих пенсіонерів, які не виїжджали з України, але з якихось причин не змогли вчасно отримати свою пенсію, і для тих, хто виїхав за кордон, а потім повернувся на батьківщину. Усі вони мають змогу отримати свої гроші, звернувшись до сервісного центру Пенсійного Фонду.
Накопичена сума зберігатиметься за пенсіонером упродовж трьох років. Отже, треба встигнути забрати її за цей час, бо після трьох років карета перетвориться на гарбуз, а принцеса на Попелюшку пенсію спишуть.
Нагадаємо, українцям розповіли, як відбуватиметься підвищення пенсій у воєнний час.