Українцям розповіли, як відбуватиметься підвищення пенсій у воєнний час

Незважаючи на війну, яка триває в Україні вже три місяці, уряд намагається виконувати всі свої обов'язки щодо соціальних виплат, які були взяті ним ще у довоєнний час. Зокрема, в Україні відбудеться заплановане підвищення пенсії. До кінця 2022 року їх підвищуватимуть ще тричі.

Українцям розповіли, як відбуватиметься підвищення пенсій у воєнний час - today.ua

Етапи підвищення пенсій, як і обіцяли у Мінсоцполітики, очікуються в липні, жовтні і грудні поточного року.

Липень

Цього місяця, з якого починається друга половина року, в Україні зросте прожитковий мінімум, а разом із ним підвищать і дві пенсії – мінімальну та максимальну. Мінімальну, яка дорівнює прожитковому мінімуму (ПМ), піднімуть до 2 027 гривень (уперше вона перевищить двотисячний рубіж). А максимальна, що дорівнює десяти ПМ, відповідно, стане 20 270 гривень. При цьому зростуть і надбавки до пенсій, прив'язаних до прожиткового мінімуму.

Жовтень

У жовтні слід чекати так званих вікових надбавок до пенсій. Пенсіонери віком від 70 років, які мають повний страховий стаж (жінки – не менше 30 років, чоловіки – не менше 35 років), з жовтня отримуватимуть пенсію не меншу за 3 000 гривень. Українцям розповіли, як відбуватиметься підвищення пенсій у воєнний час При цьому всім пенсіонерам віком від 70 до 75 років із жовтня встановлять доплату до пенсії у розмірі 300 гривень щомісяця. Таку щомісячну надбавку отримуватимуть 1,7 млн громадян.

Крім того, пенсіонерам старше 65 років, які мають повний страховий стаж (30/35 років), підтягнуть мінімальну пенсію до 2680 гривень.

Грудень

На грудень заплановано ще одне підвищення прожиткового мінімуму. Він стане 2 093 гривні. Таким чином, мінімальна пенсія в Україні підтягнеться до цього рівня, а максимальна зросте до 20 930 гривень. Відповідно, трохи виростуть і всі надбавки, що залежать від розміру ПМ.

Нагадаємо, у ПФУ пояснили, чому деякі біженці за кордоном опинилися без виплат. Вони зможуть отримати свою пенсію лише після повернення на батьківщину.

ДЖЕРЕЛОnv.ua