Військовий облік для жінок відстрочили ще на рік: заборони на виїзд не буде

В Україні відклали обов'язкову постановку на військовий облік жінок ще на рік – до 1 жовтня 2023 року. Таким чином, українки з 1 жовтня цього року не матимуть жодних заборон на виїзд за кордон, і їх не заберуть на фронт, чого багато хто боявся.

Військовий облік для жінок відстрочили ще на рік: заборони на виїзд не буде - today.ua

Гарну новину українським жінкам повідомила 7 вересня заступник міністра оборони України Ганна Маляр. Відповідний наказ про відстрочку військового обліку для жінок 6 вересня підписав міністр оборони Олексій Рєзніков.

На сьогоднішній день взяття на військовий облік жінок продовжує залишатися виключно добровільним.

Ганна Маляр нагадала, що норма про обов'язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється саме законом. Тому Міноборони у межах повноважень може лише відстрочити строки. Протягом наступного року парламентарі матимуть змогу закріпити нові норми закону щодо військового обліку жінок у майбутньому.

"Цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить комітету, а потім і парламенту в цілому доопрацювати та внести зміни до законодавства, щоб врегулювати це питання", - пояснила заступник Резнікова.

У Генштабі заявили, що на сьогоднішній день у державі немає гострої необхідності збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Раніше повідомлялося, що українські жінки можуть отримати грошову допомогу від благодійного Фонду " Українські Сестри та Кіндфрендлі".