Ринок землі в Україні відкриється вже з 1 липня, і в НБУ назвали вимоги до майбутніх позичальників, що планують взяти кредит на купівлю землі, або під її заставу.
Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова розповіла, що на першому етапі, коли ринок землі відкривається лише для фізичних осіб і з обмеженням у розмірах ділянок для купівлі до 100 га, обсяг кредитів на придбання землі не повинен зростати швидкими темпами. Принаймні, в НБУ на це не сподіваються. Саме тому і особливих додаткових умов до позичальників висуватися не буде. Єдине, що знадобиться зробити позичальникам і банкам - це визначитися з ринковою ціною застави.
У цілому, для банків кредитування під заставу землі в будь- якому випадку є менш ризиковим, ніж усі інші кредити. Тому з 1 липня українські банки з радістю чекатимуть на нових клієнтів. За даними НБУ, під час кризи банки на певний час зробили паузу в кредитуванні, але з третього кварталу минулого року кількість кредитів з боку населення знову почала зростати. Зокрема, відновлюється іпотека, приріст якої сягнув 27%.
Як відомо, з 1 липня 2021 року громадяни України можуть набувати право власності на земельні ділянки сільгосппризначення площею до 100 га. З 1 січня 2024 року купувати землю зможуть і юридичні особи. Дозволена законом площа збільшиться до 10 тис. гектарів. Заборонено продаж державних і комунальних земель, а також продаж землі в руки іноземців.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, якою буде вартість гектара землі в Україні з 1 липня, коли відкриється ринок.