Українцям назвали нову вартість гектара землі з 1 липня

Ринок землі в Україні відкривається вже 1 липня, і більшість українців сподівається на різке зростання цін на землю. У Кабміні підтвердили, що різкий стрибок ціноутворення дійсно очікується, і вартість землі буде визначатися ринком.

Українцям назвали нову вартість гектара землі з 1 липня - today.ua

За словами міністра аграрної політики і продовольства Романа Лещенко, з 1 липня середня вартість одного гектара землі сільськогосподарського призначення буде коливатися на рівні близько 50 тисяч гривень. Саме за таку ціну власники землі в Україні вже через тиждень зможуть вільно продавати свої сільськогосподарські земельні ділянки.

Але власникам паїв не варто поспішати продавати землю, адже її вартість зростатиме. Орендарі в свою чергу будуть прагнути якнайшвидше викупити землю, якою вони користуються. Соцопитування демонструють, що лише від 3 до 5% власників земельних паїв мають намір розлучитися зі своєю власністю одразу після відкриття ринку землі.

Українцям назвали нову вартість гектара землі з 1 липня

До 2024 року землю купувати дозволили лише фізичним особам, юридичні особи зможуть стати землевласниками лише з 2024 року. Дозволена законом площа придбаної землі до 2024 року не має перевищувати 100 гектарів. Питання "продавати чи не продавати" українську землю іноземцям вирішиться лише на всеукраїнському референдумi, дата якого поки не відома.

Нагадаємо, як вберегтися від аферистів, які можуть претендувати на вашу землю після відкриття ринку землі.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua